Tšarjatantra: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 105 baiti ,  15 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
{{ToimetaAeg|kuu=november|aasta=2006}}
'''Tšarjatantra''' ([[tiibeti keel|tiibeti]] ''spyod rgyud'', [[sanskriti keel|sanskriti]] ''caryā-tantra'') on teine kategooria ehk teine aste [[tantra]]tes.
 
Tšarjatantra funktsioon on viia õppija peas kokku [[meditatsioon]] (kujustamine) koos samaaegselt sooritatava [[rituaal]]iga.
koos samaaegselt sooritatava [[rituaal]]iga.
 
Siin ei ole enam seda vahetegemist [[jumalus]]e ja õpilase puhul, mis [[Krijatantra]]s. Sel tasandil püüab kujustaja ise jumaluseks saada.
Sel tasandil püüab kujustaja ise jumaluseks saada.
 
Tuleb juurde uus möiste mõiste, kus kujustatava jumaluse puhul nähakse kahte erinevat aspekti : suhteline ja absoluutne tödetõde.
 
Sel praktika tasandil kujustatud jumaluse olemus ei erine [[Buddha]] olemusest , mis kandub üle öpilasele õpilasele väljendudes tema enda teadvuse seisundina ,.
 
Kujustamist ise ei tölgendata tõlgendata kunagi kui reaalsust või vöi realsusereaalsuse aspektide väljendust , vaid kujustamine on meie teadvuse poolt esile kutsutud visuaalne projektsioon.
 
Siin on eesmärgiks seatud tantrikule täielikult selgeks teha, kuis meie meeled töötavad, mis tähendab, et kui meie teadvus toodab meelte abil pilti meid ümbritsevast maailmast, siis peab seesama isiklik teadvus olema võimeline tootma sama visuaalset meelepetet samuti vastavalt kujustaja soovile ja eesmärgile täpselt sellist visiooni nagu peremees ise seda soovib.
mis tähendab et kui meie teadvus toodab meelte abil pilti meid ümbritsevast maailmast , siis peab seesama isiklik teadvus olema vöimeline tootma sama visuaalset meelepetet samuti vastavalt kujustaja soovile ja eesmärgile täpselt sellist visiooni nagu peremees ise seda soovib.
 
Seega on Tsharja tantraTsharjatantra selleks ette nähtud , et teha meist oskuslikud rituualide läbi viijad läbiviijad, koos tehniliste oskuste ja rituaali vöimustamisegavõimustamisega juba uuel teadvuse tasandil vörreldesvõrreldes eelmise Krija tantraga.
 
[[Kategooria:Budism]]
[[Kategooria:Vadžrajaana]]
91 045

muudatust

Navigeerimismenüü