Erinevus lehekülje "Bertran de Born" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
 
[[Dante Alighieri]] kujutas Bertrani "[[Jumalik komöödia|Jumalikus komöödias]]" [[Põrgu]] kaheksandas ringis (Laul 28) karistatuna tülikülvamise eest ja võrdleb teda [[Piibel|Piibli]] [[Ahitofel]]iga, kes samuti ässitas poega isa vastu. Bertran de Born on kirjeldatud kandmas oma maharaiutud pead nagu laternat. See pilt on inspireerinud paljusid illustraatoreid, ka [[Gustave Doré]] kujutab seda stseeni ühel "Jumaliku komöödia" [[illustratsioon]]il.
 
Bertran de Born on üks väljapaistvatest trubaduuridest, keda Dante tõstab esile oma rahvuskeelsele luulele pühendatud teoses "De vulgari eloquentia" (Liber secundus, II, 9)<ref>https://la.wikisource.org/wiki/De_Vulgari_Eloquentia</ref>:
:"''... si bene recolimus, illustres viros invenimus vulgariter poetasse, scilicet Bertramum de Bornio arma, Arnaldum Danielem amorem, Gerardum de Bornello rectitudinem; ...''"
:'... kui mäletan õigesti, et kuulsad mehed on kirjutanud emakeeles, nagu Bertran de Born relvadest, Arnaut Daniel armastusest, Guiraut de Bornelh aususest ja õiglusest; ...'
 
[[Heinrich Heine]] on pühendanud Bertran de Bornile luuletuse kogus "Neue Gedichte"<ref>https://de.wikisource.org/wiki/Bertrand_de_Born</ref>, samuti [[Ludwig Uhland]]<ref>http://www.balladen.de/web/sites/balladen_gedichte/autoren.php?b05=16&b16=222</ref>.
23 808

muudatust

Navigeerimismenüü