Erinevus lehekülje "Bertran de Born" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
[[Dante Alighieri]] kujutas Bertrani "[[Jumalik komöödia|Jumalikus komöödias]]" [[Põrgu]] kaheksandas ringis (Laul 28) karistatuna tülikülvamise eest ja võrdleb teda [[Piibel|Piibli]] [[Ahitophel]]iga, kes samuti ässitas poega isa vastu. Bertran de Born on kirjeldatud kandmas oma maharaiutud pead nagu laternat. See pilt on inspireerinud paljusid illustraatoreid, ka [[Gustave Doré]] kujutab seda stseeni ühel "Jumaliku komöödia" [[illustratsioon]]il.
 
[[Heinrich Heine]] on pühendanud Bertran de Bornile luuletuse kogus "Neue Gedichte"<ref>https://de.wikisource.org/wiki/Bertrand_de_Born</ref>, samuti [[Ludwig Uhland]]<ref>http://www.zenoballaden.orgde/Literaturweb/Msites/Uhland,+Ludwigballaden_gedichte/Gedichte/Gedichte+(Ausgabe+letzter+Hand)/Balladen+und+Romanzen/Bertran+de+Bornautoren.php?b05=16&b16=222</ref>.
 
[[Ezra Pound]], kes tõlkis mitmed Bertran de Borni laulud inglise keelde ning kirjutas temast inspireerituna ja ta kohta poeemid "Na Audiart" (1908), "Sestina: Altaforte" (1909) ja "Near Périgord" (1915).
23 808

muudatust

Navigeerimismenüü