Erinevus lehekülje "Aleksander Tšikin" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
Tema õpilaste seas on [[Vladimir Kuts]], [[Mart Vilt]], [[Tõnu Lepik]], [[Tõnu Kaukis]], [[Pavel Rambak]], [[Vello Lumi]], [[Ants Savest]], [[Endel Pärn (kergejõustiklane)|Endel Pärn]], [[Raivo Mägi (kergejõustiklane)|Raivo Mägi]], [[Marko Metsala]].
 
Aleksander Tšikin oli "[[Kalevi" auliige]] (1964), NSV Liidu teeneline treener (1965). Teda autasustati [[Tallinna teenetemärk|Tallinna teenetemärgiga]] (1997) ning [[Valgetähe teenetemärk|Valgetähe teenetemärgi]] medaliga (1997).
 
Veel vanuses 85+ oli Tšikin (aka Tsika) üks tuntumaid treenereid noorte kergejõustiklaste hulgas. Oma elu viimaste aastateni välja võis teda pea iga päev kohata Kalevi spordiväljakul noortele näpunäiteid ning energiat jagamas ja ka ennast sportlikus vormis hoidmas. Tema treeningstrateegia põhines inimeses huvi tekitamises ning õpilase endasse uskuma/endast "seda" leidma panemises. Tänu ainult positiivsete võtete kasutamisele oli Tsika õpilaste arv tohutult suur, aktsepteeritud oli iga sportliku huviga aktivist.
* [http://www.spordiinfo.ee/esbl/biograafia/Aleksander_T%9Aikin Biograafia] [[ESBL]]-is
 
{{Kasutaja:M2s17/tsitaattsitaat4|Ma ei ole kedagi ära ajanud, kes on tahtnud harjutada. Mulle meeldivad noored. Tahan aidata neil spordis teed leida, mis veelgi tähtsam – elus. Kasvatada, tahet karastada, õpetada ennastsalgavalt pingutama.|Aleksander Tšikin}}
 
{{JÄRJESTA:Tšikin, Aleksander}}

Navigeerimismenüü