Erinevus lehekülje "DIGAR" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 7 baiti ,  3 aasta eest
P
resümee puudub
P
{{allikad}}
 
'''DIGAR''' (lühend sõnast [[digitaalarhiiv]]) on [[Eesti Rahvusraamatukogu]] kasutajakeskkond, mis pakub juurdepääsu raamatukogu digitaalarhiivis talletatud [[väljaanne]]tele. Nende hulgas on [[e-raamat]]uid, [[ajaleht]]i, [[ajakiri|ajakirju]], [[kaart]]e, [[noot]]e, [[foto]]sid, [[postkaart]]e, [[plakat]]eid, [[illustratsioon]]e, [[audioraamat]]uid ningja [[muusikafail]]e. Raamatute ja [[perioodika]] vorming on enamasti [[pdf|PDF]] või [[epubEPUB]], pildimaterjalil [[jpegJPEG]] ja helisalvestistel [[wavWAV]].<ref>[http://www.digar.ee/arhiiv/et/info/digarist]DIGARi veebilehekülg. Vaadatud 09.10.2015</ref>
 
DIGARi asutaja ja pidaja on Eesti Rahvusraamatukogu ning arhiivi eesmärgiks on [[digitaalne informatsioon|digitaalse informatsiooni]] kogumine, säilitamine ja kättesaadavaks tegemine.
*Arhiivi süsteemi kaitse aluseks on ISKE turvasüsteem, kus kaitstakse infosüsteemi käideldavust (tagades andmete kättesaadavuse), terviklust (välistades andmete volitamata, tahtmatu või tahtliku muutmise) ja konfidentsiaalsust (tagades andmete kättesaadavuse vaid volitatud isikutele).
*Arhiivi turvameetmed peavad vastama ISKE nõuete turvaklassile K2T2S2 ja turbeastmele (M).
*Arhiivi andmete käideldavuse, tervikluse ja konfidentsiaalsuse tagamiseks rakendatakse järjepidevalt organisatsioonilisi, füüsilisi ja infotehnoloogilisi turvameetmeid ning neid.
*Arhiivi süsteemi kasutamise õiguspärasust kontrollitakse tarkvaraliselt.
*Volitatud töötlejal on õigus ühepoolselt piirata või peatada kasutaja juurdepääs arhiivi süsteemile, kui on reaalne või potentsiaalne oht ohustada arhiivi süsteemi turvalisust <ref>[http://digar.nlib.ee/digar/show/?id=1]Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiivi DIGAR põhimäärus. Vaadatud 02.10.2015</ref>
131 760

muudatust

Navigeerimismenüü