Erinevus lehekülje "Ameerika Ühendriikide Iseseisvusdeklaratsioon" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Iseseisvusdeklaratsioonis kuulutasid [[koloonia]]d, kes sel ajal olid [[USA iseseisvussõda|sõjas]] oma [[emamaa]] [[Suurbritannia]]ga, end iseseisvateks ja mitte Suurbritannia osadeks. Nad õigustasid oma iseseisvumist halva valitsemisega, mis neile osaks sai [[George III]] valitsuse all, samuti sellega, et igal rahval on võõrandamatud põhiõigused, nende hulgas õigus [[revolutsioon]]ile.
 
Iseseisvusdeklaratsiooniga liitusid kolmteist osariiki: [[Georgia]], [[Põhja-Carolina]], [[Lõuna-Carolina]], [[Massachusetts]], [[Maryland]], [[Virginia]], [[Pennsylvania]], [[Delaware]], [[New Yorgi osariik|New York]], [[New Jersey]], [[New Hampshire]], [[Rhode Island]] ja [[Connecticut]]. Esimene neist oli Delaware, mida seetõttu nimetatakse ka Esimeseks osariigiks.
 
Kuigi iseseisvusdeklaratsiooni sõnastus kiideti heaks 2. juulil ja deklaratsioon ratifitseeriti 4. juulil, kirjutasid selle vastu võtnud isikud sellele alla alles [[4. august]]il 1776. Iseseisvusdeklaratsiooni allkirjastas 56 isikut, kellest noorim oli 26-aastane [[Edward Rutledge]] ja vanim 70-aastane [[Benjamin Franklin]]. Allakirjutanute seas oli ka kaks hilisemat [[USA president]]i: Thomas Jefferson ja John Adams.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü