Elektroonikalülitus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
'''Elektroonikalülitus''' on omavahel elektriliselt ühendatud [[elektroonikakomponent]]ide kogum, mis on ette nähtud mingiksmingi kindlakskindla talitlusotstarbekstalitluse otstarbeks.
 
Lähtuvalt sellest, kas lülituse ülesandeks on tekitada ja teisendada kas [[analoogsignaal]]i või [[digitaalsignaal]]i, jagunevad elektroonikalülitused analooglülitusteks[[analooglülitus]]<nowiki/>teks (näiteks [[operatsioonvõimendi]]) ja digitaallülitusteks[[digitaallülitus]]<nowiki/>teks (näiteks [[mikroprotsessor]]).
 
Valdav osa [[mikroelektroonika]] lülitusi valmistatakse tänapäeval [[integraallülitus]]tena.
[[Trükkplaat|Trükkplaadil]] kokku monteeritud lülitusi nimetatakse [[trükilülitus]]eks.
 
SeadmeElektroonikalülituse elemente ning nendevahelisi ühendusi esitatakse visuaalse ülevaatlikkuse saamiseks graafiliselt [[elektriskeem|skeem]]ide kujul, näiteks [[põhimõtteskeem]]<nowiki/>i või [[ühendusskeem]]<nowiki/>ina. Ka seadme [[plokkskeem]] ([[struktuurskeem]]) võib samuti sisaldada elektriliste ja elektroonsete komponentide tähiseid. Tavaliselt on sellisteks passiivseteks komponentideks lülitid, mikrofonid, valjuhääldid jms. Aktiivseteks komponentideks, mida plokkskeemidel esitatakse nende elktriliseelektrilise tingmärgiga, on aga üksikud seadme funktsioneerimise seisukohalt kõige olulisemad [[elektroonsed komponendid]], näiteks [[Komparaator (analoogtehnika)|komparaator]] või oluline [[operatsioonvõimendi]].
Elektroonikalülituse elemente ning nendevaheliste ühendusi esitatakse graafilisel kujul [[elektriskeem|skeem]]ide kujul, näiteks põhimõtteskeemi või ühendusskeemina.
 
Seadme plokkskeem (struktuurskeem) võib samuti sisaldada elektriliste ja elektroonsete komponentide tähiseid. Tavaliselt on sellisteks passiivseteks komponentideks lülitid, mikrofonid, valjuhääldid jms. Aktiivseteks komponentideks, mida plokkskeemidel esitatakse nende elktrilise tingmärgiga, on aga üksikud seadme funktsioneerimise seisukohalt kõige olulisemad elektroonsed komponendid, näiteks komparaator või oluline operatsioonvõimendi.
 
 
==Vaata ka==
2905

muudatust

Navigeerimismenüü