Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused tennises: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
vaidlustatud osa välja
PResümee puudub
(vaidlustatud osa välja)
{{Toimeta|lisaja=Ahsoous|aasta=2017|kuu=juuni}}{{vaidlustatud}}
'''Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused''' (ametlik nimetus '''Tournoi de Roland-Garros'''; ingliskeelne lühinimetus '''French Open''') on [[tennis]]eturniir, mis toimub igal aastal [[juuni]]s.
 
[[Prantsusmaa]]l sai tennis kiiresti populaarseks ja tõrjus [[19. sajand]]i lõpus välja muud sellelaadsed mängud. Peagi said [[Pariis]] ja [[Prantsuse Riviera]] maailmatasemel tennisekeskuseks. Põhiliseks probleemiks olid seal aga väljakud, sest muru sellises [[kliima]]s ja pinnases ei kasvanud. Prantslased lahendasid olukorra sellega, et töötasid välja savist ja liivast väljakukatte, mis on tänapäeval levinud kõikjale.
 
Esimene turniir peeti savi-liivaväljakutel Pariisi lähedal [[Roland-Garros]]is [[1891]]. Võistluse koht on jäänud samaks tänaseniaastal. Kuni [[1915]]. aastani eivõisid tohtinudosaleda pealeainult prantslasteprantsuse neilklubide võistlustel keegi osaledaliikmed, kuid siis avati turniir kõigile. Esimesed turniirid olid ette nähtud vaid meestele. Naised lubati väljakutele [[1897]]. aastast.
 
Tennisekompleks on oma nime saanud [[Esimene maailmasõda|Esimeses maailmasõjas]] hukkunud lenduri [[Roland Garros]]i järgi.

Navigeerimismenüü