Erinevus lehekülje "Pebble Time" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 26 baiti ,  4 aasta eest
P
resümee puudub
P (Koondasin skripti abil viited)
P
}}
 
'''Pebble Time''' on Pebble-'i [[nutikell]], mis tuli müügile 14. mail 2015. Pebble Time on edasiarendus originaalsest [[Pebble]] nutikellast. Peamiseks erinevuseks originaalse Pebble nutikellaga on värviline ekraan. Lisaks on Pebble Time-'ile lisatud ka mikrofon ja uuendatud laadimiskaablit. Pebble Time kasutab uuendatud versiooni Pebble OS operatsioonisüsteemist. <ref name="0k7Ka" />
 
Pebble Time kuulutati välja 2015. aasta alguses. Esialgu sai Pebble Time-'i toetada [[Kickstarter]]is, kus see kogus esimese 49 minutiga miljon dollarit. Kampaania lõpuks kogus Pebble Time 20,4 miljonit dollarit (17,8 miljonit eurot), mis tegi sellest läbi aegade kõige rohkem raha kogunud Kickstarteri projekti.<ref name="feD0f" />
 
==Ajalugu==
 
===Arendus===
Pebble-'i tegevjuht Eric Migicovsky kuulutas Pebble Time-'i välja 24. veebruaril 2015. Üheks peamiseks erinevuseks eelnevate Pebble-'i nutikelladega oli täiesti uue kontseptsiooniga kasutajaliides. Pebble Time võttis kasutusele ajajoone kontseptsioon, kus kõik oluline info paigutatakse ajajoonele kus kasutajal on lihtsalt ja kiiresti võimalik näha tulevaid ja juba toimunud sündmusi ja muud infot.
<ref name="vBX3Z" />
 
===Rahastus===
Pebble rahastas Pebble Time-'i arendust [[Kickstarter]]is. Kickstarteris koguti soovitud summa, milleks oli pool miljonit dollarit, 17 minutiga. 49 minutiga oli koos juba miljon dollarit. Kampaania lõpuks suudeti koguda 20,4 miljonit dollarit (17,8 miljonit EUR).<ref name="lat8u" />
 
===Omadused===
Pebble-'i nutikellad on ainulaadsed, kuna neid on võimalik kasutada nii [[Android (operatsioonisüsteem)|Android]]-<nowiki/>iga kui ka [[iOS]]-iga nutitelefonides. Pebble Time ühendub telefoniga kasutades [[Bluetooth]] 4.0-i. Pebble Time jooksutab Pebble-'i poolt välja arendatudtöötatud rakendusi, mis võimaldavad kasutajal vaadata oma kalendrit, kontrollida telefonis mängivat muusikat, jälgida oma aktiivsust ja und ja seada äratusi. Lisaks on võimalik Pebble Time-'i ekraanilt vaadata telefoni ekraanile ilmunud teateid ja vastata sõnumitele, selleks on võimalik kasutada häälkäsklusihäälkäske või eelseadistatud vastuseid. Pebble Time toetab ka kolmandate osapoolte arendatud tarkvara, mida saab paigaldada kasutades telefonis olevat rakendustepoodi.
<ref name="JzSbP" />
 
===Tarkvara===
Pebble Time kasutab Pebble OS-i versiooni 3.0, mis on loodud spetsiaalselt Pebble Time-'i värvilise ekraani jaoks. Pebble OS 3.0 ühildub kõigi vanemate Pebble OS-i jaoks mõeldud rakendustega, sinna hulka kuuluvad sihverplaadid, rakendused ja seaded.
 
Pebble OS 3.0 kasutab ajajoone kontseptsiooni, kus kõik info ilmub kronoloogilises järjestuses ajajoonele. Kasutajal on võimalik ajajoonel edasi ja tagasi liikuda, et näha tulevaid või varem juhtunud sündmusi. Ajajoonele ilmuvad näiteks kalendris olevad üritused, spordiskoorid, ilmateade ja märkmed. Juba toimunud sündmused, võistlused ja muud ajajoonele ilmuvad asjad jäävad ajajoone mineviku osasse, mida tähistatakse kollase taustaga. Tulevikus juhtuvad sündmused asuvad ajajoone tuleviku osas, mida tähistatakse sinise taustaga. Ajajoone vaatamine ja sellel liikumine on võimalik kasutades üles ja alla nuppe. Vajutades avakuval alla nuppu on võimalik näha tulevikus toimuvaid sündmusi, vajutades üles nuppu on võimalik näha minevikku jäänud sündmusi.
 
===Riistvara===
Pebble Time kasutab 64 värviga 144x168 -pikslise lahutusvõimega e-paberist [[Gorilla Glass]] ekraani, mille pikslitihedus on 182 pikslit tolli kohta. Pebble Time on esimene Pebble-'i nutikell, millel on värviline ekraan. Ekraanil on sarnaselt eelnevatevarasemate Pebble-'i nutikelladelenutikelladega LED taustavalgustus-taustvalgustus. Lisaks on kellal vibreerimismootor, mille abil on võimalik edastada vaikseid alarme. Pebble Time-'i laadimiskaabel on ümber disainitud, võimaldades lisaks laadimisele ka andmete edastamist. Kaabel on endiselt magneetilisemagnetilise ühendusega, et säilitada kella veekindlust. Erinevalt eelmistest Pebble-'i kelladest ühendub Pebble Time-'i laadimiskaabel kella taha, mitte küljele. Kellarihmad on 22 mm laiad, mis on kellarihmade jaoks laialtlevinud suurus. See võimaldab kasutajal valida väga suure valiku olemasolevate kellarihmade hulgast. Lisaks on kellal veel valgussensor, [[güroskoop]] ja kiirendusmõõtur.
<ref name="J3TQj" />
 
=="Nutirihmad"==
Pebble Time-'i tagaküljel on pesa, kuhu on võimalik ühendada "nutirihmasidnutirihmu". Nutirihmad võimaldavad arendajatel kella funktsionaalsust laiendada, lisades kellale akusid, sensoreid ja muid asju. Praeguseks on turule tulnud näiteks "nutirihm" Vu Pulse, mis lisab kellale [[juhtmevaba laadimise]] ja pulsimõõtmise funktsioonid. <ref name="r88ln" />
 
==Pebble Time Steel==
Pebble Time Steel on Pebble Time-'i metallist versioon. Lisaks metallist korpusele on Pebble Time Steel-ilSteelil suurem aku, Pebble Time Steel töötab ühe laadimisega umbes 10 päeva. <ref name="aqVqS" />
Pebble Time Steel-iSteeli korpus ja sihverplaadi ümbrus on tehtud Marine grade roostevabast terasest, millel on matt viimistlus, mis on loodud kasutades [[PVD]] meetodit. Pebble Time Steel-ilSteelil on Itaalia nahast rihm, eraldi on võimalik juurde osta roostevabast terasest rihm.
 
==Pebble Time Round==
Pebble Time Round on originaalsest Pebble Time-'ist oluliselt õhem ja kergem. Pebble Time Round on ka esimene Pebble-'i nutikell, mis on ümmargune. Tulenevalt oluliselt õhemast disainist on Pebble Time Round-ilRoundil ka märgatavalt väiksema vastupidavusega aku. Aku peab keskmiselt vastu 2 päeva, mis on oluliselt vähem kui Pebble Time-'i 7 päeva. Pebble Time Round võimaldab kasutada kiirlaadimist, mille abil on 15 minutilise laadimisega võimalik kella tööaega pikendada päeva võrra. Pebble Time Round kasutab sarnaselt Pebble Time-ile'iga 64 värviga e-paberist ekraani. Pebble Time Round on funktsionaalsuselt peaaegu identne Pebble Time-'ile, ainsaks erinevuseks on "nutirihmade" toe puudumine. Pebble Time Round on saadaval kahe erineva laiusega kellarihmaaga 14 mm ja 22 mm ja erinevates värvikombinatsioonides, olenevalt rihma laiusest.<ref name="FEJcw" />
 
==Vastuvõtt==
 
===Pebble Time===
Kriitikud kiitsid Pebble Time-'i aku vastupidavust, Androidi tuge ja värvilist ekraani, aga laitsid iOSi toe vähest võimekust, kasutajaliidese mängulist retro disaini ja üldist kvaliteeti.
 
[[The Verge]] andis Pebble Time-'ile hindeks 6.8, võttes oma arvustuse kokku sellega, et Pebble Time on suurepärane Pebble-'i edasiarendus, aga tegu on endiselt Pebble-'i nutikellaga.
<ref name="o3wWw" />
 
[[CNET]] andis Pebble Time-'ile 3.5 tähtetärni viiest toimetaja hindena ja 7.8 üldise hindena. Võttes oma arvustuse kokku sellega, et "Pebble Time sisaldab paari olulist edasiminekut ja värvilist ekraani, aga see ei pruugi olla piisav et veenda eelmise Pebble-'i omanikke oma kella uuendama."
<ref name="mbg4J" />
 
[[Digital Trends]] andis Pebble Time-'ile 2.5 tärni viiest, kiites kella aku vastupidavust, ekraani, disaini ja veekindlust, aga laites tarkvaralist toetust, seadeid, kasutajaliidest ja hinda. Nad võtsid oma arvustuse kokku sõnadega "Pebble on maha jäänud."
<ref name="l0F7m" />
 
[[Wired]] andis Pebble Time-'ile 6 punkti kümnest, kiites aku vastupidavust, ajajoont ja "nutirihmasidnutirihmu", aga laites kella disaini, ekraani ja kasutajaliidest, mis on "nunnu kasutajakogemuse arvelt.". Nad võtsid oma arvustuse kokku mõttega, et "Nad sooviksid Pebble-'i poolt pakutavat produktiivsust ja organiseeritust, aga mitte Pebble-'i poolt pakutavat kella."
<ref name="ipXKc" />
 
===Pebble Time Steel===
CNET andis Pebble Time Steel-ileSteelile 3.5 tärni viiest toimetaja hindena ja 7,9 üldise hindena, võttes oma arvustuse kokku sellega, et "Pebble Time Steel-ilSteelil on parem aku ja vastupidavam korpus, aga see on ainult väike uuendus võrreldes odavama Pebble Time nutikellaga."
<ref name="PG5Zq" />
 
[[Gizmodo]] kiitis Pebble Time Steel-iSteeli, öeldes et kui sa soovid Pebble-'i kella, siis Pebble Time Steel on see, mille sa ostma peaksid.
<ref name="tE3ah" />
 
===Pebble Time Round===
Wired andis Pebble Time Round-ileRoundile 7 punkti kümnest, kiites selle väljanägemist, eriti seda, et see näeb välja nagu tavaline kell. Lisaks kiideti seda, et kella aku peab vastu mitu päeva. Laideti seda, et kell töötab korralikult ainult Androidiga, kella kella kõrget hinda ja liiga tumedat ekraani.
<ref name="IOuaW" />
 
Geenius andis Pebble Time Round-ileRoundile oma ostusoovituse, öeldes, et tegu on hea ja korraliku nutikellaga. Nad kahtlesid aga selles, kas nutikellasid sellisel kujul on maailmal üldse vaja.
<ref name="EqY18" />
 
128 449

muudatust

Navigeerimismenüü