STS-61-C: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
Resümee puudub
51. rida: 51. rida:
|}
|}


==Ettevalmistused==

STS-61-C oli esimene missioon enam kui kahe aasta jooksul, mida teenindas kosmosesüstik Columbia, sest pärast missiooni STS-9 saadeti Columbia kaasajastamiseks remonti. Remondi käigus paigaldati Columbia sabakiilu külge [[infrapuna]]kaamera, mis pidi atmosfääri sisenemise ajal jälgima vasaku tiiva kuumenemist. Kaamerat kasutati veel ainult paaril missioonil, kuid selle kinnituskoht oli Columbial alles kogu ülejäänud teenistusaja. Remondi käigus eemaldati ka pilootide [[Katapultiste|katapultistmed]], mis asendati tavaliste istmetega ja paigaldati [[HUD]] ekraanid.

==Missiooni kokkuvõte==

Missiooni starti tuli edasi lükata neli korda ja algselt [[18. detsember|18. detsembril]] [[1985]] startima pidanud Columbia startis 12. jaanuaril 1986.

Missiooni peamine eesmärk oli viia orbiidile Satcom K1 satelliit. Satelliidi orbiidile paigutamine möödus edukalt ja meeskond asus seejärel süstiku pardal tegema teaduslikke eksperimente [[keemia]]s, [[bioloogia]]s, [[astronoomia]]s jne. Muuhulgas tegeles Cenker [[USA õhujõud]]ude tellitud salastatud eksperimendiga, mis Boldenile antud info kohaselt oli infrapunakaamera prototüüp.

STS-61-C pidi algselt kestma seitse päeva, kuid NASA otsustas missiooni pärast neljandat päeva lõpetada, sest stardi hilinemine oli põhjustanud ka järgmise missiooni, [[STS-51-L]], hilinemise. Maandumine tuli halva ilma tõttu neli korda edasi lükata ja see õnnestus viiendal katsel. Columbia maandus Edwardsi õhujõudude baasis 18. jaanuari varahommikul.

==Naljapilt==

Ametliku meeskonnapildi tegemise ajal, tegi NASA fotograaf ka naljapildi, kus meeskonnaliikmetel olid peas kiivrid ja nende näod olid visiiriga kaetud.

[[Pilt:STS-61C gag crew photo.jpg|pisi|300px|keskel|STS-61-C meeskonna naljapilt]]
==Viited==
==Viited==
{{Viited}}
{{Viited}}

Redaktsioon: 6. oktoober 2016, kell 11:45

STS-61-C embleem

STS-61-C oli NASA Space Shuttle'i programmi 24. ja kosmosesüstik Columbia seitsmes missioon.

See oli esimene kord pärast missiooni STS-9, mil missiooni teenindas Columbia. STS-61-C startis Kennedy Kosmosekeskusest 12. jaanuaril 1986 ja maandus 18. jaanuaril. Meeskonnas olid teine afroameeriklasest piloot ja tulevane NASA peadirektor Charles Bolden ning esimene Costa Rica astronaut Franklin Chang-Diaz. Lisaks oli meeskonnas teine ametisolev USA poliitik, Bill Nelson. See oli ka viimane edukas missioon enne Challengeri katastroofi, mis toimus 10 päeva pärast Columbia maandumist.

Meeskond

STS-61-C meeskond. Tagareas (vasakult): Bill Nelson, Hawley, George Nelson. Esireas (vasakult): Cenker, Bolden, Gibson, Chang-Diaz
Iste[1] Stardil Maandumisel
1 Gibson Gibson
2 Bolden Bolden
3 G. Nelson Chang-Diaz
4 Hawley Hawley
5 Chang-Diaz G. Nelson
6 B. Nelson B. Nelson
7 Cenker Cenker

Ettevalmistused

STS-61-C oli esimene missioon enam kui kahe aasta jooksul, mida teenindas kosmosesüstik Columbia, sest pärast missiooni STS-9 saadeti Columbia kaasajastamiseks remonti. Remondi käigus paigaldati Columbia sabakiilu külge infrapunakaamera, mis pidi atmosfääri sisenemise ajal jälgima vasaku tiiva kuumenemist. Kaamerat kasutati veel ainult paaril missioonil, kuid selle kinnituskoht oli Columbial alles kogu ülejäänud teenistusaja. Remondi käigus eemaldati ka pilootide katapultistmed, mis asendati tavaliste istmetega ja paigaldati HUD ekraanid.

Missiooni kokkuvõte

Missiooni starti tuli edasi lükata neli korda ja algselt 18. detsembril 1985 startima pidanud Columbia startis 12. jaanuaril 1986.

Missiooni peamine eesmärk oli viia orbiidile Satcom K1 satelliit. Satelliidi orbiidile paigutamine möödus edukalt ja meeskond asus seejärel süstiku pardal tegema teaduslikke eksperimente keemias, bioloogias, astronoomias jne. Muuhulgas tegeles Cenker USA õhujõudude tellitud salastatud eksperimendiga, mis Boldenile antud info kohaselt oli infrapunakaamera prototüüp.

STS-61-C pidi algselt kestma seitse päeva, kuid NASA otsustas missiooni pärast neljandat päeva lõpetada, sest stardi hilinemine oli põhjustanud ka järgmise missiooni, STS-51-L, hilinemise. Maandumine tuli halva ilma tõttu neli korda edasi lükata ja see õnnestus viiendal katsel. Columbia maandus Edwardsi õhujõudude baasis 18. jaanuari varahommikul.

Naljapilt

Ametliku meeskonnapildi tegemise ajal, tegi NASA fotograaf ka naljapildi, kus meeskonnaliikmetel olid peas kiivrid ja nende näod olid visiiriga kaetud.

STS-61-C meeskonna naljapilt

Viited