Erinevus lehekülje "Definitsioon" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 25 baiti ,  8 aasta eest
resümee puudub
P (Tühistati kasutaja 78.28.95.153 (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi 80.235.13.179.)
''Selles{{See artiklisartikkel| on jutträägib definitsioonist loogikas, matemaatikas, filosoofias ja keeleteaduses; muude tähenduste kohta vaata artiklit [[definitsioon (täpsustus)]]''}}
----
{{viita}}
'''Definitsioon''' ([[ladina keel|ladina]] sõnast ''definitio'', mis tähendab muuhulgas 'definitsioon, määratlus') on kas [[mõiste]] [[sisu (loogika)|sisu]] täpne avamine või [[sõna]] või [[sõnaühend]]i [[tähendus]]e täpne selgitamine. '''Definitsiooniks''' nimetatakse ka kummagi protsessi tulemusena moodustunud [[tekst]]i (mis on tavaliselt [[lause]]).
Definitsiooni võib liigitada normatiivseteks ja deskriptiivseteks. Normatiivne definitsioon määrab, millistele tunnustele peab miski vastama, et mahtuda defineeritavale terminile vastava mõiste alla; see kehtestab reaalsusele reeglid. Deskriptiivne definitsioon kirjeldab defineeritava terminiga praktikas tähistatavale mõistele vastava nähtuse tunnuseid; see kirjeldab reaalsust. Normatiivsed definitsioonid on levinud seadustes jms juriidilise jõuga ettekirjutustes.
 
JOHN CENA on lahe!
[[Loogika]]s mõeldakse '''definitsiooni''' all [[mõiste]] [[sisu (loogika)|sisu]] täpset avamist.
 

Navigeerimismenüü