Erinevus lehekülje "Timothy Leary" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Timothy Francis Leary''' ([[22. oktoober]] [[1920]], [[Springfield]] - [[31. mai]] [[1996]], [[Beverly Hills]]) oli [[ameerika]] [[psühholoog]], [[kirjanik]], [[filosoof|mõtleja]] ja [[psühhonaut]].
 
Ta oli tuntud oma [[Psühhotroopsed ained|psühhotroopsete ainete]] alaste uuringute ja propageerimise tõttu ning oma tohutu mõju tõttu popkultuurile. Ajal, mil uimastid[[uimasti]]d, näiteks [[LSD]] ja [[psilotsübiin]] olid [[USA]]-s seaduslikud, viis Leary [[Harvardi ülikool]]is [[Harvardi Psilotsübiini Projekt]]i (''Harvard Psilocybin Project'') raames läbi eksperimente , mille tulemuseks olid [[Concordi vangla eksperiment]] (''Concord Prison Experiment'') ja [[Marshi kiriku eksperiment]] (''Marsh Chapel Experiment''). Mõlemad uuringud andsid kasulikku teavet, kuid sellegipoolest vallandati Leary ja tema partner [[Richard Alpert]] ülikooli poolt.
 
Leary arvas, et [[LSD]]'l on [[psühhiaatria]]s ravipotentsiaali. Ta kirjutas ja pidas loenguid [[transhumanism|transhumanistlikest]] ideedest, mis hõlmasid [[kosmosemigratsioon]]i, [[intelligentsus]]e kasvu ja elu pikendamist (SMI ² LE) ja arendas oma raamatus Exo-Psychology (1977) välja 8-ringilise [[teadvus]]emudeli. Ta arreteeriti 1960ndatel ja 1970ndatel pidevalt eri maades, mille tõttu ta nägi seestpoolt 29 vanglat üle maailma. USA [[president]] [[Richard Nixon]] on nimetanud Leary't "kõige ohtlikumaks meheks Ameerikas"
 
Raamatud: The Psychedelic Experience: A Manual Based on the Tibetan Book of the Dead, Flashbacks, High Priest, The Intelligence Agents, The politics of ecstasy, Musings on human metaporphoses, Game of Life, Changing my mind, among others, Turn on, tune in, drop out, The delicious grace of moving one's hand, Design for dying, Flashbacks, an autobiography
 
{{JÄRJESTA:Leary, Timothy}}
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü