Kserofüüdid: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
ümber ÖLi järgi
Resümee puudub
(ümber ÖLi järgi)
{{liita|Kserofüüt}}
'''Kserofüüdid''' ehk '''kuivustaimed''' on taimed, millel ehituslikud ja talitluslikud kohastumused võimaldavad aktiivsel elujärgul pikka aega taluda õhu ja mulla kuivust<ref name="ÖL"/>. Kserofüüdid on iseloomulikud ariidsetele aladele ([[stepp|stepid]], [[kõrb]]ed, [[poolkõrb]]ed), samuti leidub neid kuivadel nõlvadel ja [[liivik]]uil<ref name="ÖL"/>.
'''Kserofüüdid''' ehk '''kuivustaimed''' on kuivades kohtades ([[kõrb]]ed, [[stepp|step]]id ja [[poolkõrb]]ed) elama kohastunud [[taim]]ed. Nende veetarbimine on väga säästlik, neil on võimas ja hästiarenenud juurestik, [[leht|lehed]] on tihti muundunud [[okas]]teks ja kaetud paksu [[epiderm]]ikihiga. Sageli on taime kõik osad kaetud karvadega (et peegeldada tagasi valgust), lehed väikesed ja pikisuunas kokkurullitud<ref name="dendro">[[Endel Laas]]. Dendroloogia, Tallinn, Valgus, 1987. </ref>.
 
Kserofüüte saab jagada kolmeks<ref name="ÖL"/>: [[kseromorfsed taimed|kseromorfsed]], [[eukserofüüdid]] ehk päriskuivustaimed ja turdtaimed ehk [[sukulendid]].
 
'''Kserofüüdid'''Kserofüütide ehk '''kuivustaimed'''veetarbimine on kuivades kohtades ([[kõrb]]ed, [[stepp|step]]id ja [[poolkõrb]]ed) elama kohastunud [[taim]]ed. Nende veetarbimine onsageli väga säästlik, neil on võimas ja hästiarenenud [[juurestik]], [[leht|lehed]] on tihti muundunud [[okas]]teks ja kaetud paksu [[epiderm]]ikihiga. Sageli on taime kõik osad kaetud karvadega (et peegeldada tagasi valgust), lehed väikesed ja pikisuunas kokkurullitud<ref name="dendro">[[Endel Laas]]. Dendroloogia, Tallinn, Valgus, 1987. </ref>.
 
Kuivustaimed on näiteks [[harilik kadakas]], [[harilik mänd]], [[läikiv hõbepuu]] ja [[harilik robiinia]].
 
==Viited==
{{Viited|allikad=
<ref name="ÖL">[[Ökoloogialeksikon]]. (1992). Koost. Masing, V. Tallinn: [[Eesti Entsüklopeediakirjastus]]</ref>}}
{{viited}}
 
*[[Hügrofüüdid]]
*[[Mesofüüdid]]
*[[Sukulendid]]
*[[Helofüüdid]]
*[[Oksülofüüdid]]

Navigeerimismenüü