Trepp: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Luckas-bot (arutelu | kaastöö)
P robot lisas: ko:계단
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
{{liita|Puittrepp}}
{{keeletoimeta}}
{{keeletoimeta}}
'''Trepp''' on erineva kõrgusega tasapindade vahel liikumiseks mõeldud rajatis, mis jagab vertikaalse vahemaa väiksemateks osadeks horisontaalsete tasapindade ehk trepiastmete abil. Trepid võivad olla sirged, keerdus või koosneda kahest või enamast üksteisega nurga all ühenduses olevast osast. Treppe kasutatakse hoonetes, hoovides ning looduses. Trepp võib olla valmistatud [[puit|puidust]], [[metall]]ist, [[betoon]]ist, kivist, [[klaas]]ist vm. Olenevalt trepi materjalist valmistab trepi selleks vastava elukutse omandanud ehitaja.
{{allikad}}
'''Trepp''' on vertikaalselt ehitatud sild kahe erineva kõrgusega tasapinna vahele. Võimaldades liikuda ühelt tasapinnalt teisele, kasutades selleks väiksemaid vertikaalseid pindasid ehk astmeid. Trepid võivad olla sirged, keerdus ning koosneda kahest või enamast üksteisega nurga all ühenduses olevast osast. Treppe kasutatakse hoonetes, hoovides ning looduses.
==== Trepi Kujud ====


==Vaata ka==
* Sirge Trepp
*[[Trapp]]
* L-kujuga Trepp
*[[Redel]]
* U-kujuga Trepp
*[[Eskalaator]]
* Keerdtrepp

==== Trepi Materjalid ====

* [[Puittrepp]]
* Metalltrepp
* Betoontrepp
* Telliskivitrepp
* Kivitrepp

Olenevalt trepi materjalist, valmistab treppi selleks vastava elukutse omandanud ehitaja.


== Välislingid ==
== Välislingid ==

Redaktsioon: 27. oktoober 2010, kell 23:51

Trepp on erineva kõrgusega tasapindade vahel liikumiseks mõeldud rajatis, mis jagab vertikaalse vahemaa väiksemateks osadeks horisontaalsete tasapindade ehk trepiastmete abil. Trepid võivad olla sirged, keerdus või koosneda kahest või enamast üksteisega nurga all ühenduses olevast osast. Treppe kasutatakse hoonetes, hoovides ning looduses. Trepp võib olla valmistatud puidust, metallist, betoonist, kivist, klaasist vm. Olenevalt trepi materjalist valmistab trepi selleks vastava elukutse omandanud ehitaja.

Vaata ka

Välislingid