Erinevus lehekülje "Albert Repson" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 13 baiti ,  12 aasta eest
resümee puudub
[[29. september]] [[1944]] leitnant Repsoni rood [[925. Laskurkorpus]]e koosseisus osales [[Suur-Väina dessant|Suur-Väina dessandis]] Muhu saarele.
 
Nõukogude Liidu kangelase esitlemistaotluses oli toodud teenetena: {{Tsitaat|"Selles lahingus leitnant Repson sai haavata mõlemast käest, kuid ei rääkinud sellest kellelegi. Oma elu hoidmata, viis ta rühma julgele rünnakule vaenlase vastu platsdarmiplatstardi laiendamiseks. Sellel ajal võttis vaenlane ette vasturünnaku ülekaalukate jõududega. Kangelasohvitser, minnes ise kõige ees, tõstis üles roodu vasturünnakule, oskusliku tulega ja manöövriga paiskas vaenlase tagasi paanilisse taganemisse. Leitnant Repson jäi rivvi kuni lahingu lõpuni ja oli nõus evakuatsiooniga alles pärast roodukomandöri käsklust. Oma kangelasliku teoga kindlustas ta dessandi maandumise ja saare täieliku vabastamise".||}}
 
[[NSV Liidu Ülemnõukogu Presiidium]]i otsusega [[24. märts]]il [[1945]], ülemjuhatuse ülesannete eeskujuliku täitmise eest ja väljanäidatud mehisuse ja kangelaslikkuse eest võitluses saksa-fašistlike röövvallutajatega leitnant Albert Repsonile omistati Nõukogude Liidu kangelase nimetus ning [[Lenini orden]] ja [[Kuldtähe medal]] N 4555).
70 986

muudatust

Navigeerimismenüü