Doktorantuur: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
Resümee puudub
2. rida: 2. rida:
'''Doktorantuur''' ehk '''doktoriõpe''' on õppevorm [[ülikool]]ides, mille lõpus on ette nähtud [[doktoritöö]] kaitsmine. Doktorantuuri käigus läbitakse [[doktoriprogramm]], mille kestus on tavaliselt neli aastat.
'''Doktorantuur''' ehk '''doktoriõpe''' on õppevorm [[ülikool]]ides, mille lõpus on ette nähtud [[doktoritöö]] kaitsmine. Doktorantuuri käigus läbitakse [[doktoriprogramm]], mille kestus on tavaliselt neli aastat.


Vastavalt [[Eesti]]s kehtivale [[ülikooliseadus]]ele on Doktoriõpe on [[kõrgharidus]]e kõrgeima astme õpe, mille kestel üliõpilane omandab iseseisvaks teadus-, arendus- või kutsealaseks loometööks vajalikud teadmised ja oskused. Doktoriõppe nominaalkestus Eestis on kolm kuni neli aastat. Doktoriõppe alustamise tingimus on [[Magister|magistrikraad]] või sellele vastav kvalifikatsioon. Doktorant läbib perioodilise atesteerimise ülikooli nõukogu kehtestatud tingimustel ja korras. Doktoriõpe lõpeb [[doktoritöö]] kaitsmisega. Doktoriõppe lõpetanud isikule antakse teaduskraad – doktorikraad. Doktoriõppe lõpetajale antava kraadi nimetus on [[filosoofiadoktor]], millele lisatakse sulgudes täidetud õppekava nimetus või kitsam õppekavajärgne spetsialiseerumine. eesti doktorikraadi ingliskeelne vaste on ''Doctor of Philosophy'' ja lühend on PhD.
Vastavalt [[Eesti]]s kehtivale [[ülikooliseadus]]ele on doktoriõpe on [[kõrgharidus]]e kõrgeima astme õpe, mille kestel üliõpilane omandab iseseisvaks teadus-, arendus- või kutsealaseks loometööks vajalikud teadmised ja oskused. Doktoriõppe nominaalkestus Eestis on kolm kuni neli aastat. Doktoriõppe alustamise tingimus on [[Magister|magistrikraad]] või sellele vastav kvalifikatsioon. Doktorant läbib perioodilise atesteerimise ülikooli nõukogu kehtestatud tingimustel ja korras. Doktoriõpe lõpeb [[doktoritöö]] kaitsmisega. Doktoriõppe lõpetanud isikule antakse teaduskraad – [[doktorikraad]]. Doktoriõppe lõpetajale antava kraadi nimetus on [[filosoofiadoktor]], millele lisatakse sulgudes täidetud õppekava nimetus või kitsam õppekavajärgne spetsialiseerumine. eesti doktorikraadi ingliskeelne vaste on ''Doctor of Philosophy'' ja lühend on [[PhD]].





Redaktsioon: 14. august 2009, kell 13:22

Doktorantuur ehk doktoriõpe on õppevorm ülikoolides, mille lõpus on ette nähtud doktoritöö kaitsmine. Doktorantuuri käigus läbitakse doktoriprogramm, mille kestus on tavaliselt neli aastat.

Vastavalt Eestis kehtivale ülikooliseadusele on doktoriõpe on kõrghariduse kõrgeima astme õpe, mille kestel üliõpilane omandab iseseisvaks teadus-, arendus- või kutsealaseks loometööks vajalikud teadmised ja oskused. Doktoriõppe nominaalkestus Eestis on kolm kuni neli aastat. Doktoriõppe alustamise tingimus on magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon. Doktorant läbib perioodilise atesteerimise ülikooli nõukogu kehtestatud tingimustel ja korras. Doktoriõpe lõpeb doktoritöö kaitsmisega. Doktoriõppe lõpetanud isikule antakse teaduskraad – doktorikraad. Doktoriõppe lõpetajale antava kraadi nimetus on filosoofiadoktor, millele lisatakse sulgudes täidetud õppekava nimetus või kitsam õppekavajärgne spetsialiseerumine. eesti doktorikraadi ingliskeelne vaste on Doctor of Philosophy ja lühend on PhD.


Nõukogude ajal oli doktorantuur tasustatav puhkus, mis oli ette nähtud doktoritöö vormistamiseks. See kestis kuni ühe aasta.

ISCED haridussüsteemide astmestiku järgi kuulub doktorantuur astmesse ISCED 6A.