Elizabeth Thompson

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Elizabeth Thompson
Lady Elizabeth Southerden Butler (née Thompson) by Lady Elizabeth Southerden Butler (née Thompson).jpg
Elizabeth Thompson (autoportree)
Sünninimi Elizabeth Southerden Thompson
Sündinud 3. november 1846
Lausanne, Šveits
Surnud 2. oktoober 1933 (86-aastaselt)
Meahti krahvkond, Iirimaa
Tegevusala maalikunstnik
Kunstivool ajaloomaal, bataalne žanr
Abikaasa Sir William Francis Butler (a. 1877)
Lapsed kuus last

Elizabeth Southerden Thompson (3. november 18462. oktoober 1933), pärast abiellumist 1887. aastal tuntud ka kui Leedi Butler, oli Briti maalikunstnik, kes keskendus oma loomingus Briti sõjaajaloost inspireeritud ja tuntud stseenide kujutamisele.

Tema kuulsaimate tööde hulka kuuluvad Krimmi sõjas osalenud briti sõdureid kujutav "Calling the Roll After An Engagement, Crimea" (1874), Seitsmenda koalitsiooni sõja käigus toimunud Quatre Brasi lahingut kujutav "The 28th Regiment at Quatre Bras" (1875), Briti-Suulu sõjas asetleidnud Rorke's Drifti lahingut kujutav The Defence of Rorke's Drift" (1880) ja Waterloo lahingu käigus toimunud kuningliku "Šoti Hallide" (Scots Greys) tragunügemendi pealetungi kujutav "Scotland Forever!" (1881).

1887. aasta 11. juunil abiellus ta Briti armee ohvitseri William Francis Butleriga. Paaril oli kuus last. Kui tema abikaasa 1905. aastal erru läks, kolisid nad Iirimaale ja elasid maamõisas Bansha küla lähistel Tipperary krahvkonnas. Ta abikaasa suri 1910. aastal ning Elizabeth elas 1922. aastani edasi Bansha maamõisas, misjärel kolis oma noorima tütre Eileeni (tiitliga Vikontess Gormaston) mõisasse Meathi krahvkonnas ja suri seal 1933. aasta oktoobris.

Valik töid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]