Eesti Eripedagoogide Liit

Allikas: Vikipeedia

Eesti Eripedagoogide Liit on 1990. aastal asutatud eripedagooge ühendav organisatsioon, mille eesmärgiks on tagada erivajadustega lastele parim võimalik haridus ja elukäik, milleks omakorda esindatakse ja kaitstakse eripedagoogide kutsehuve, osaletakse eripedagoogide ettevalmistuses ja täiendõppes koostöös eripedagooge ettevalmistavate kõrgkoolidega ning osaletakse Eesti hariduspoliitika ja vastava õigusruumi kujundamisel.

Eripedagoogide liitu juhib president. Esimeseks presidendiks valiti Kosejõe Kooli direktor Vello Saliste. Praegu on presidendiks Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli õppealajuhataja Liina Õmblus.[1] Liit on aastast 1991 Euroopa Eripedagoogide Assotsiatsiooni (European Association for Special Education) liige. Liit annab välja ajakirja Eripedagoogika. Kodulehe andmeil (2009 aasta) on liidul 144 liiget.

Liidu auliiget nimetatakse Vanapaganaks. Aunimetuse on saanud järgmised inimesed:

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Jõgar, Laura (20. juuli 2023). "„Puudu on sellistest meestest, kes mõtleks!" Oskustöölisi on endiselt ülikeeruline leida". Maaleht. Originaali arhiivikoopia seisuga 20. juuli 2023. Vaadatud 20. juulil 2023.
  2. http://www.eripedaliit.ee/?page_id=23 (vaadatud 28.03.2021)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]