Dr Nick

Allikas: Vikipeedia

Dr Nick (pärisnimega George Constantine Nichopoulos; 29. oktoober 1927 Ridgway, Pennsylvania24. veebruar 2016 Memphis, Tennessee) oli kurikuulus kreeka päritolu USA arst, enim tuntud Elvis Presley isikliku raviarstina.

Dr Nick sai doktoriks Vanderbilti Ülikoolis 1959. aastal. Elvist hakkas ta ravima 1967. aastal ja oli talle täiskohaga isiklik raviarst aastatel 1970–1977.

Tihti on teda süüdistatud Elvise enneaegse surma põhjustamises kirjutades välja üleliia palju ravimeid ja valuvaigisteid. 1980. aastal esitatigi talle süüdistus 14 patsiendile üleliigsete arstirohtude välja kirjutamise eest, sh Elvis Presley'le ja Jerry Lee Lewisele. Selle tulemusena peatati tema arstilitsents kolmeks kuuks kolme aastase katseajaga. Jätkuva kergekäelise rohtude väljakirjutamise eest aga peatati litsents 1995. aastal alaliselt. Sel aastal töötas ta ka lühikest aega Jerry Lee Lewise mänedžerina.

Hiljem töötas ta meditsiinikindlustuse nõuete hindajana.

Dr Nick oli temale esitatud süüdistustega nõus, kuid kinnitas, et need ravimid olid vajalikud kroonilistes valudes vaevlevatele patsientidele ja et püüdis Elvise rohtude kogust vähendada, kuid see osutus laulja iseloomu tõttu raskeks.

Huvitavaid fakte[muuda | muuda lähteteksti]

  • Multifilmisarja "Simpsonid" tegelane, kreeka aktsendiga dr Nick Riviera, põhimõttelage ja oskamatu arst, põhineb dr George Nichopoulosel.

Välislink[muuda | muuda lähteteksti]