Dirty Loops

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Dirty Loops
Päritolu Stockholm, Rootsi
Stiilid Funk, jazz-fusion, pop
Tegev 2008-tänapäev
Plaadifirma Verve, Universal Music
Veebileht http://www.dirty-loops.com
Koosseis

Jonah Nilsson Henrik Linder

Aron Mellergård

Dirty Loops on Rootsist Stockholmist pärit bänd, kuhu kuuluvad Jonah Nilsson (laul ja klaver), Henrik Linder (basskitarr) ja Aron Mellergård (trummid). Nende arranžeeringud võtavad šnitti džässist ja jazz-fusionist, gospelist, funkist, elektronicast, popist ja diskost. Nad on tuntud oma jazz-fusioni abil reharmoniseeritud poplaulude kaveritega, lugudest nagu Justin Bieberi "Baby ", Adele " Rolling in the Deep " ja Avicii "Wake Me Up". Samuti esitasid nad Samsungile 2016. aastal oma versiooni loost "Over the Horizon". [1]

Taust[muuda | muuda lähteteksti]

Kõik kolm bändi liiget õppisid koos Södra Latini koolis. Nilsson õppis klassikalist muusikateooriat, Linder ja Mellergårdh aga džässi.

Pärast gümnaasiumi õppisid nad koos Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis. [2] Jonah Nilsson on muusikat õppinud ka Stockholmi Beteli kolledžis. Henrik Linder käis lapsena Adolf Fredriku muusikakoolis.

Henrik Linder alustas oma muusikukarjääri neljaaastaselt klaveril ja liikus 13-aastaselt basskitarrile.

Jonah Nilsson hakkas samuti juba lapsepõlves laulma, ja tema vanemad laulsid Stockholmi Katarina kiriku kooris. 11-aastaselt hakkas ta klaverit mängima. Ta esines lauljana ja mängis klaverit Danny Saucedo tuuril aastal 2005, samal aastal, kui Danny debüteeris telesaates Rootsi Iidol.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Bänd asutati 2008. aastal ja esimene lugu avaldati YouTube'is aastal 2010. [3] 2011. aasta veebruaris sõlmisid nad halduslepingu produtsendi ja laulukirjutaja Andreas Carlssoniga. 3. septembril 2011. a mängis bänd Danny Saucedoga Aftonbladeti muusikaligalal "Rockbjörnen".

Andreas Carlsson on esikohale seadnud bändi kaubamärgi arendamise. Ennekõike on ta soovitanud neil olla ettevaatlik selle suhtes, mida nad internetti üles laevad ja avaldavad. Nad on esinenud mitmetes teleintervjuudes ja 2015. aastal esinesid nad Rootsi Melodifestivalenis vaheajal, kus esitasid Sanna Nielseni 2014. aasta võiduloo "Undo".

Andreas Carlsson on aidanud ansamblil saada ülemaailmne plaadileping. 2012. aastal reisis bänd USA-sse, et kohtuda mitme suurema muusikaprofiiliga, teiste hulgas laulja Brian McKnighti, trummar Simon Phillipsi ja bassist Nathan Eastiga. Lõpuks sõlmisid nad plaadilepingu maailmakuulsa muusikaprodutsendi ja plaadifirmade juhi David Fosteri ning Universal Musicu tütarettevõttega Verve.

Debüütalbum: Loopified[muuda | muuda lähteteksti]

Nende debüütalbum Loopified ilmus 16. aprillil 2014.a Jaapanis, 19. mail Suurbritannias ja 19. augustil USA-s.

Vaheaeg ja Phoenix[muuda | muuda lähteteksti]

Seistes silmitsi loominguliste erinevustega teise albumi varase tootmise ajal tekkinud, teatas grupp, et nad jäävad vaheajale ja järgivad oma isiklikke huve. 26. detsembril 2018 postitasid nad oma Instagrami vihje oma teise albumi valmimise poole, tähistades nende vaheaja lõppu. [1] Nende teise albumi esimene singel ilmus 20. mail 2019 ning album ilmus 2020. aasta 18. novembril. [4]

Tuurid[muuda | muuda lähteteksti]

David Fosteri ja Andreas Carlssoniga[muuda | muuda lähteteksti]

2012. aasta lõpus toetas bänd David Fosteri ja Andreas Carlssoni tuuri Jaapanis, Hiinas, Indoneesias, Singapuris ja Tais "David Fosteri ja sõprade tuuril". Nad mängisid tuuri ajal kümnetele tuhandetele kuulajatele. Tuuri üks tipphetki oli Jonahi ja Chaka Khani duett.

Maroon V tuur[muuda | muuda lähteteksti]

Bänd oli USA bändile Maroon 5 soojenduseninejaks nende ülemaailmse kontsertreisi Maroon V Touri Aasia ja Okeaania harude ajal. Tuur kuulutati välja 2. septembril 2014 ja algas 16. veebruaril 2015. See toimus Põhja-Ameerikas, Euroopas, Aafrikas, Aasias ja Okeaanias kuni 2015. aasta oktoobrini.

Liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Jonah Nilsson - laul, klahvpillid[muuda | muuda lähteteksti]

Jonah'i muusikaline teekond algas, kui ta laulis Stockholmi Katarina kiriku kooris, vanemate juhatamisel vaid üheaastaselt. Samuti alustas ta kontrabassi õpinguid kaheksaaastaselt, kuid läks 11-aastaselt kiiresti üle klassikalisele klaverile, inspireerituna tema ühest lemmikteosest: Chopini Fantasie Impromptu C#-mollis. Viimasel aastal keskkoolis vahetas ta klassikalise klaveri džässklaveri vastu. Ta on käinud paljudes muusikakoolides, sealhulgas Södra Latin, Adolf Fredriku muusikakool, Beteli kolledž ja Stockholmi Kuninglik Muusikaakadeemia. [5] [6] [7]

17-aastaselt tegi ta koos Arvid Svenungssoniga piiblipõhise muusikali, mille keskmes oli tegelane Job. Ta kohtus Aron Mellergårdiga ja kirjutas koos groovy funki stiilis lugusid, mis olid inspireeritud 80ndate muusikast ja bändidest nagu Toto. Hiljem liitus ta Danny Saucedo tuuriga taustvokalisti ja klahvpillimängijana. Tema laulukirjutamise ja muusikaproduktsiooni oskused äratasid paljudes huvi, sealhulgas ka ansambli Ace of Base endises liikmes Jenny Berggrenis. [7] [8]

Henrik Linder - basskitarr[muuda | muuda lähteteksti]

Henrik Linder on sündinud Rootsis ja alustas klaverit 4-aastaselt. [9] Üles kasvades kuulas ta muusikat, mida kuulas tema vanem õde, sealhulgas artiste nagu Soundgarden, kuna talle meeldis, kui bänd kasutas oma lugudes paarituid taktimõõte. Kui ta oli umbes 12-aastane, ütles tüdruk, kellest ta sisse võetud oli, et basskitarr on "seksikaim instrument". [10]

Hiljem, 13-aastaselt, läks Linder üle basskitarrile. Üks tema esimesi lapsepõlveiidoleid oli Flea Red Hot Chili Peppers'ist pärast bändi loo "Airplane" kuulamist albumilt One Hot Minute . Lisaks avastas Linder hiljem sellised ansamblid nagu The Brecker Brothers ja Tribal Tech, kus bassi mängis Gary Willis. Gary Willisest sai tema üks suurimaid mõjutajaid. Linder hakkas tunde võtma ka kohaliku Rootsi bassimängija Robert Sudini juures. 16-aastaselt oli Linder juba hõivatud Stockholmi stuudiomuusik ja mängis paljude erinevate bändidega. [10] [11]

Linder õppis Södra Ladina keskkoolis ja õppis pärast seda džässi Rootsi Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis. [12] Õppimise ajal tegi ta koostööd oma lapsepõlvesõbra ja trummari Aron Mellergårdhiga. Kuningliku Muusikaakadeemia klassikaaslastena harjutasidja jämmisid nad koos nii palju kui võimalik. Hiljem alustasid Mellergårdh ja Linder koostööd teise klassikaaslase ja lapsepõlvesõbraga, pianisti ja vokalisti Jonah Nilssoniga. Nende koostöö viis lõpuks Dirty Loopsi loomiseni 2008. aastal. [13] [14]

Aron Mellergård - trummid[muuda | muuda lähteteksti]

Aron Mellergård kasvas üles Rootsis Gislavedis, kus tema musikaalne pere inspireeris teda trummimängu õppima. Ta kohtus tulevaste Dirty Loopsi bändikaaslaste Jonah Nilssoni ja Henrik Linderiga Södra Latini keskkoolis. Seejärel õppis ta Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis, enne kui pühendus Dirty Loopsile. [15]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

2014 - Loopified

2020 - Phoenix

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

 

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

 1. https://news.samsung.com/global/behind-the-scenes-with-dirty-loops-over-the-horizon
 2. "Dirty Loops: how funk fusion covers led to international acclaim". 
 3. http://www.dirty-loops.com/about/
 4. https://www.instagram.com/p/Bw96SBDHB4K/
 5. Raguraman, Anjali. "Dirty Loops trio a product of Swedish system". The Straits Times. SPH Digital News. Vaadatud November 23, 2016.  Kontrolli kuupäeva väärtust kohas: |accessdate= (juhend)
 6. "Dirty Loops". TasteKid. TasteKid. Vaadatud November 24, 2016.  Kontrolli kuupäeva väärtust kohas: |accessdate= (juhend)
 7. 7,0 7,1 "Jonah Nilsson (Dirty Loops) fan page". Facebook. Vaadatud November 22, 2016.  Kontrolli kuupäeva väärtust kohas: |accessdate= (juhend) Viitamistõrge: Vigane <ref>-silt; nime "facebook.com" on määratud mitu korda erineva sisuga.
 8. "Jenny Berggren "My Story"". Ace of Base. Ace of Base. Vaadatud November 24, 2016.  Kontrolli kuupäeva väärtust kohas: |accessdate= (juhend)
 9. "Dirty Loops trio a product of Swedish system". The Straits Times (inglise keeles). September 23, 2015.  Kontrolli kuupäeva väärtust kohas: |date= (juhend)
 10. 10,0 10,1 BassPlayer.com, Electric & Acoustic Bass Gear, Lessons, News, Video, Tabs and Chords -. "Dirty Loops' Henrik Linder to Appear at BPL!".  Viitamistõrge: Vigane <ref>-silt; nime "one" on määratud mitu korda erineva sisuga.
 11. BassPlayer.com, Electric & Acoustic Bass Gear, Lessons, News, Video, Tabs and Chords -. "Reharm Phenom: Henrik Linder of Dirty Loops". 
 12. "Dirty Loops Website/". www.dirty-loops.com. 
 13. "Exclusive: Listen to Dirty Loops' Debut Album 'Loopified'". Billboard. 
 14. "Pop With a Twist: An Exclusive Interview with Henrik Linder of Dirty Loops". No Treble. 
 15. http://www.sabian.com/en/artist/aron-mellergardh. Sabian, "Aron Mellergardh Biography", www.sabian.com, May 8, 2017.