Dave Mustaine

Allikas: Vikipeedia
Dave Mustaine, 2010

Dave Mustaine (sündis David Scott Mustaine'ina 13. septembril 1961 La Mesa linnas California osariigis) on USA heavy metal'i kitarrist ja laulja.

Mustaine'ist sai kitarrist 1970. aastate lõpus. Ta mängis mitmes vähemtuntud bändis, kuni 1981. aasta lõpus kutsusti ta James Hetfieldi ja Lars Ulrichi poolt Metallica juhtkitarristiks. Metallicas oli Mustaine aga vaid kuni 1983. aasta aprillini, ta sunniti sealt lahkuma liigse alkoholitarbimise, uimastiprobleemide ja isiklike vastuolude tõttu.

Mõni aeg hiljem otsustas Mustaine koos bassimängija Dave Ellefsoniga bändi, mis sai nimeks Megadeth. Mustaine'i esialgseks eesmärgiks oli saada oma bändiga Metallicast edukamaks ja kuigi see müügiedu mõttes kunagi ei teostunud, sai Megadethist üks tuntumaid thrash metal'i bände, keda loetakse thrashi "Suure Neliku" hulka kuuluvaks (lisaks Megadethile ja Metallicale kuuluvad sinna veel Slayer ja Anthrax).

Et Mustaine Megadethile sobivat lauljat ei leidnud, siis hakkas ta seda tegema ise.

2002. aastal kahjustas Mustaine rängalt oma vasaku käe närve ja pidi seetõttu Megadethi kaheks aastaks laiali saatma. Esialgu ei saanud ta kitarri mängida, kuid aastase intensiivse ravi järel osutus see võimalikuks. 2004. aastal kutsus ta bändi uuesti kokku ning Megadeth on alates sellest ajast välja andnud veel kolm stuudioalbumit lisaks eelnevale üheksale.

2010. aastal esines Mustaine koos Megadethiga Eestis Haapsalu piiskopilinnuse hoovil.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]