Cosmoskva

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Cosmoskva on Saaremaa 2001. aastal asutatud acid jazz'i orkester.

Cosmoskva on esinenud klubides Privé, BonBon ja Tallinn, Von Krahli teatris, TV3 saadetes "Koosolek" ja "Kahvel", ETV saates Tähelaev, Õllesummeri Jazzi- ja Veiniaias, Tudengijazzil, Jazzkaarel, teatrifestivalil Baltoscandal ning Muhu tulevikumuusikafestivalil Juu Jääb, samuti Raadio 2 saates "R2 Live".

Cosmoskva on välja andnud ühe EP "Milch Attack" (2004). Juulis 2006 anti välja bändi 9 looga debüütplaat "Juniper"[1], millel tegi kaasa ka Eesti üks legendaarsemaid džässmuusikuid, saksofonist Villu Veski. Lisaks temale teevad albumil kaasa Priit Arge, Karl-Gustav Kello ja Ott Ojamaa. Albumi kaane on kujundanud disainer Alari Orav. Albumi väljaandmisele järgnesid esitluskontserdid Kuressaares ja Tallinnas. Aastal 2009 läks 8-liikmeliseks kasvanud orkester pikemale pausile.

2017. aastal otsustati taas kokku tulla ja muusikat salvestada. 2017., 2018. ja 2019. aastal toimunud sessioonide käigus sündis albumijagu uut helimaterjali ning pärast 10. aastast pausi anti 2019. aasta juunis välja singel "Spider", millest kujunes Raadio 2 üks mängitumaid lugusid[2] sellel suvel ja oktoobris singel "Fix My Avalon". Orkestri kolmas singel nimega "Hymn for Insignificant People" ilmus 2020. aasta 26. mail.

2020. aasta alguses andis plaadifirma TIKS rekords välja Cosmoskva teise, 13 looga albumi "IV". Eesti Rahvusringhäälingu Kultuuriportaalis kirjutab Kaspar Viilup: Eesti popstaarid paiskavad mais-juunis ikka välja mõne pikalt lihvitud hittsingli, mille peal vaikselt kogu suve liugu lasta, aga suvealbumeid ei kohta siinmail just tihti. TIKS Rekords alt ilmunud Saaremaa supergrupi Cosmoskva teine album on aga just parimas mõttes suvine muusika. Helge ja pretensioonitu, mis viib mõtted rannale, päikesele ja puhkusele[3].

Liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Endised liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Cosmoskva - Juniper".
  2. Püssa, Marta. "R2 Top 20". r2.err.ee, 31. juuli 2019.
  3. Viilup, Kaspar. "Kultuuriportaali suvesoovitus | Cosmoskva pretensioonitu päikesegruuv". ERR, 09. juuni 2020.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]