Collège de France

Allikas: Vikipeedia
Collège de France'i õu

Collège de France on Pariisis asuv prantsuse teadus- ja õppeasutus.

Collège de France'i hoone asub Seine'i vasakul kaldal Pariisi 5. linnarajoonis Ladina kvartalis St. Jacques'i tänava ja des Ecoles' tänava nurgal. Otse üle tänava asub Sorbonne'i ülikooli ajalooline hoone.

Collège de France asutati aastal 1530 nimega Collège Royal. Hiljem on see õppeasutus kandnud nimesid Collège des Trois Langues, Collège National ja Collège Impérial. Praegust nime kannab ta alates 1870.

Collège de France'i asutas François I Leuveni vana ülikooli juurde 1517 asutatud Collegium Trilingue' eeskujul. See oli mõeldud alternatiiviks Sorbonne'ile ning seal õpetati esialgu heebrea keelt, vanakreeka keelt ja matemaatikat.

Sellesse kuulub praegusajal 52 professorit. teda peetakse kõige prestiižsemaks teadusasutuseks Prantsusmaal. Ta on pühendunud uurimistööle, üliõpilasi selles ei ole. Koolil on laboratooriumid ja üks paremaid teadusraamatukogusid Euroopas. Raamatukogu on keskendunud ajaloole, humanitaar- ja sotsiaalteadustele, samuti keemiale ja füüsikale. Raamatukogus on hulgaliselt haruldasi teoseid.

Loengukursused on kõigile avatud ja tasuta, diplomeid ei väljastata.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]