Britannic (laev 1929)

Allikas: Vikipeedia
Britannic postkaardil

Britannic oli üle Atlandi seilav ookeaniliinilaev, mille algne ainuomanik oli laevakompanii White Star Line. See oli ettevõttel kolmas laev järjest, mis kandis sama nime. Laeva ehitas laevaehitusfirma Harland & Wolff ja see valmis 1929. aastal Belfasti laevatehases Põhja-Iirimaal.

See ehitati LiverpooliNew York liini jaoks ning see tegi esmareisi 25. juunil 1930. Kui White Star Line ühines oma rivaali Cunard Line'iga 1934. aastal, siis hakkas laev sõitma liinil LondonNew York ning võttis hiljem ette talvised Vahemere kruiisid USA-st.

See oli 1931. aastal valminud Georgicu sõsarlaev. Nagu ka Georgic, nii oli ka Britannic sisseehitatud diiselelektrijaamaga mootorlaev, mitte aurik. Teise maailmasõja ajal kasutati seda vägede transportimiseks, vedades kokku 173 550 inimest. Pärast kapitaalremonti 1948. aastal jätkas laev kommertskasutuses. Laeval ilmnesid 1950. aastatel mitmed probleemid, sealhulgas kaks tulekahju. 1960. aastal müüdi alus vanametalliks. Britannic oli viimane White Star Line'i jaoks ehitatud laev, mis püsis endiselt teenistuses.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]