Black Veil Brides

Allikas: Vikipeedia
Black Veil Brides
Black Veil Brides January 2013 38.jpg
Päritolu Hollywood, California, US
Stiil(id) Glam metal, hard rock,

post-hardcore(varem)metalcore(varem)

Tegev 2006–praeguseni
Plaadifirma(d) Lava, StandBy
Veebileht http://www.bvbarmy.com/
Koosseis
Andy Biersack
Ashley Purdy
Jinxx
Jake Pitts
Christian Coma
Endised liikmed
Joel Hilario(lm) Sandra Alvarenga
Chris Hollywood
David Burton
Johnny Herold
Nate Shipp
Phil Cenedella
Chris Riesenberg

Black Veil Brides on USA hard rockbänd, mis tegutseb aastast 2006. Bänd on pärit Hollywoodist, Californiast. Black Veil Brides'i kuuluvad Andrew Biersack (vokaal), Ashley Purdy (Basskitarr, taustavokaal), Jake Pitts (kitarr), Jinxx (kitarr, viiul) ja Christian "CC" Coma (trummid). Bänd on kuulus oma teistsuguse välimuse poolest, mis on peamiselt inspireeritud nii Kissi lavalisest välimusest kui ka arvukatest 1980ndate glämm-metal projektidest.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Varased aastad,plaadileping ja debüütalbum (2006-2010)[muuda | muuda lähteteksti]

Black Veil Brides asutati 2006. aastal, mil see kandis nime Biersack, liikmete Andy Biersack (juhtvokaal), Johnny Herold (kitarr) ja Phil Cenedella (basskitarr) poolt Delhis Ohios. Varsti olid nad MySpace'i kaudu ühenduses Nate Shippiga (kitarr) ja Chris Riesenbergiga (trummid). Nad alustasid laulule „Knives and Pens“ tuntuse kogumisega. Seda muusikavideot on Youtube's vaadatud üle 32 000 000 korra.

2009. aasta septembris sõlmis Black Veil Brides praeguse nime all lepingu iseseisva plaadifirma StandBy Recordsiga. Kirjutamisprotsess ja salvestamine tuuri jaoks algas kohe. Detsembris alustasid nad oma esimese US tuuriga, mis kandis nime „On Leather Wings“.

Debüütalbum We Stitch These Wounds avaldati 20. juulil 2010. Esimese nädalaga müüdi üle 10 000 koopia ning album jõudis Billboardi Top 200 nimekirjas 36. kohale ja Billboard Independent nimekirjas 1. kohale. 2010. aasta lõpul mindi tuurile koos bändidega The Birthday Massacre, Dommin ja Aural Vampire. See on ainus album, kus osa võtab Sandra Alvarenga, kes lahkus bändist Modern Day Escapei.

Set The World on Fire ja Rebels (2011- 2012)

Bändi teine album Set The World On Fire avaldati 14 juunil, 2011. Plaadi kaane pilt avaldati aprillis. Klip albumi singlist "Fallen Angels" avaldati 3. mail. Täielikult avaldati see UK 1. mail. Albumi teine singel oli "The Legacy", mille muusika video avaldati 6. juunil. Nende kolmas singel albumilt Set The World On Fire oli "Rebel Love Song", mille video avaldati 1. november. 25 novembril teatas bänd, et nad peavad tühistama osad tuuri kuupäevad "kindlate põhjuste" tõttu. Hiljem teatati, et seda tehti, sest Andy Biersack oli murdnud oma nina luu esinemise ajal. Kuigi ta vigastused olid nii tõsised, et inimesid nägid, et tal oli raskumisi hingamise ja rääkimisega lõpetas ta ikkagi antud kontserti ära. Peale arsti külastust öeldi talle, et ta peab paar nädalat puhkama.

Läbi Andy Twitteri teatati, et nad avaldavad uue EP nimega Rebels. Black veil Brides avaldas traileri albumile youtubeis, mis näitas Andyt salvestamas "Rebel Yelli" coverit. Teises traileris rääkis Biersack natuke põhjalikumalt, sellest, mis albumisse tuleb. Kolmandas ja viimane trailer, mis avaldati 14. Novembril, seal räägib Andy laulust "Coffin", mis jäeti välja albumist Set The World On Fire. 20 Juunil 2012 avaldati video laulule "Coffin". Rebels avaldati 13. detsember 2011.

Wretched and Divine: The Story of the Wild Ones (2012–2013)

2012. aasta veebruaris teatas Ashley Purdy, et bändi uus album plaanitakse avaldata 2012. aasta lõpus. 4. septembril Andy teatas, et nad on lõpetanud laulude salvestamise. Hiljem teatati, et plaadi avaldamine liigutatakse 30. oktoobrist 2013. aasta jaanuarisse. 8. Oktoobril avaldati plaadi kujundus ja pealkiri avaldati. Albumi singlist "In The End" avaldati lühike klip WWE's. 29. oktoobril avaldas bänd ametliku laulude nimekirja ja plaadi avaldamis kuupäeva, mis oli 8. jaanuar 2013. 31. oktoobril avaldas bänd treileri, millega bänd teatas, et nad avaldavad ka täispikkuses filmi "Legion Of The Black".

Black Veil Brides IV (2013-hetkel)

Artisan News interviuus ütles Andy, et nad on hakanud uut albumit lindistama. Pit Cam TV interviuus ütles ta, et album on valmis 2014 suvel. 30. mail avalditi, et uus album lastakse välja 28 oktoober 2014. 2014. aasta juulis teatas bänd, et albumit saab ettetellida PledgeMusic-ust. Augustis anti teada, et bänd läheb Ameerikas tuurile, koos bändide Falling in Reverse, Set It Off ja Drama Club-iga. Esimene avaldatud laul "Heart Of Fire", mida esitati esimest korda BBC Radio 1'i Rock Show'l koos Daniel P. Carteriga 7. septemberil 2014 ja samal õhtul laeti youtube'i üles "Faithless". 6. oktoobril 2014 lasti välja "Heart Of Fire" muusikavideo ja 31. oktoobril 2014 lasti välja "Goodbye Agony" muusikavideo. 18. oktoobrist kuni 27. oktoobrini laeti igapäev üles väikseid klippe uuest albumist nende youtube'i kanalile BlackVeilBridestv.

Hiljem lisandusid liikmeteks, Ashley Purdy (Basskitarr), Jeremy Miles Ferguson /Jinxx (Kitarr), Christian Coma/CC (Trumm),  Jake Pitts ( Pea Kitarr) ja vokaal Andy Biersack.