Black Veil Brides

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Black Veil Brides
Black Veil Brides January 2013 38.jpg
Päritolu Hollywood, California, USA
Stiilid

glam metal, hard rock, varem ka

post-hardcore ja metalcore
Tegev 2006–praeguseni
Plaadifirma Lava, StandBy
Veebileht http://www.bvbarmy.com/
Koosseis
Andy Biersack
Ashley Purdy
Jinxx
Jake Pitts
Christian Coma
Endised liikmed
Joel Hilario(lm) Sandra Alvarenga
Chris Hollywood
David Burton
Johnny Herold
Nate Shipp
Phil Cenedella
Chris Riesenberg

Black Veil Brides on USA hard rock'i ansambel, mis tegutseb aastast 2006. Bänd on pärit Hollywoodist. Black Veil Bridesi kuuluvad Andrew Biersack (laulusolist), Ashley Purdy (basskitarr, taustalaul), Jake Pitts (kitarr), Jinxx (kitarr, viiul) ja Christian "CC" Coma (trummid). Bänd on kuulus oma teistsuguse välimuse poolest, mis on peamiselt inspireeritud nii Kissi lavalisest välimusest kui ka arvukatest 1980ndate glam metal'i projektidest.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Algusaastad, plaadileping ja debüütalbum (2006–2010)[muuda | muuda lähteteksti]

Black Veil Brides asutati 2006. aastal, mil see kandis nime Biersack, liikmete Andy Biersack (laulusolist), Johnny Herold (kitarr) ja Phil Cenedella (basskitarr) poolt Delhis Ohios. Varsti olid nad MySpace'i kaudu ühenduses Nate Shippiga (kitarr) ja Chris Riesenbergiga (trummid). Nad alustasid laulule „Knives and Pens“ tuntuse kogumisega. Seda muusikavideot on Youtube'is vaadatud üle 32 000 000 korra.

2009. aasta septembris sõlmis Black Veil Brides praeguse nime all lepingu iseseisva plaadifirma StandBy Recordsiga. Kirjutamisprotsess ja salvestamine turnee jaoks algas kohe. Detsembris läksid nad oma esimesele USA ringreisile, mis kandis nime „On Leather Wings“.

Debüütalbum "We Stitch These Wounds" avaldati 20. juulil 2010. Esimese nädalaga müüdi seda üle 10 000 eksemplari ning album jõudis Billboardi Top 200 nimekirjas 36. kohale ja Billboard Independent nimekirjas 1. kohale. 2010. aasta lõpul mindi turneele koos bändidega The Birthday Massacre, Dommin ja Aural Vampire. See on ainus album, kus teeb kaasa Sandra Alvarenga, kes lahkus bändist Modern Day Escapei.

"Set The World on Fire" ja "Rebels" (2011–2012)

Bändi teine album "Set The World On Fire" avaldati 14. juunil 2011. Plaadi kaanepilt avaldati aprillis. Klipp albumi singlist "Fallen Angels" avaldati 3. mail. Täielikult avaldati see Ühendkuningriigis 1. mail. Albumi teine singel oli "The Legacy", mille muusikavideo avaldati 6. juunil. Nende kolmas singel albumilt "Set The World On Fire" oli "Rebel Love Song", mille video avaldati 1. novembril. 25. novembril teatas bänd, et nad peavad tühistama osad turnee kuupäevad "kindlate põhjuste" tõttu. Hiljem teatati, et seda tehti, sest Andy Biersack oli murdnud esinemise ajal ninaluu. Kuigi ta vigastused olid nii tõsised, et inimesed said aru, et tal on hingamise ja rääkimisega raskusi, tegi ta vapralt kontserdi lõpuni. Pärast arstikülastust öeldi talle, et ta peab paar nädalat puhkama.

Läbi Andy Twitteri teatati, et nad avaldavad uue EP nimega "Rebels". Black veil Brides avaldas traileri albumile Youtube'is, mis näitas Andyt salvestamas "Rebel Yelli" kaverit. Teises traileris rääkis Biersack natuke põhjalikumalt, sellest, mis albumisse tuleb. Kolmandas reklaamklipis, mis avaldati 14. novembril, seal räägib Andy laulust "Coffin", mis jäeti välja albumist "Set The World On Fire". 20 Juunil 2012 avaldati video laulule "Coffin". Rebels avaldati 13. detsembril 2011.

Wretched and Divine: The Story of the Wild Ones (2012–2013)

2012. aasta veebruaris teatas Ashley Purdy, et bändi uus album plaanitakse avaldata 2012. aasta lõpus. 4. septembril Andy teatas, et nad on lõpetanud laulude salvestamise. Hiljem teatati, et plaadi avaldamine lükatakse 30. oktoobrist 2013. aasta jaanuarisse. 8. Oktoobril avaldati plaadi kujundus ja pealkiri avaldati. Albumi singlist "In The End" avaldati lühike klipp WWE-s. 29. oktoobril avaldas bänd ametliku laulude nimekirja ja plaadi avaldamis kuupäeva, mis oli 8. jaanuar 2013. 31. oktoobril avaldas bänd treileri, millega bänd teatas, et nad avaldavad ka täispikkuses filmi "Legion Of The Black".

Black Veil Brides IV (2013–praeguseni)

Artisan Newsi intervjuus ütles Andy, et nad on hakanud uut albumit salvestama. Pit Cam TV intervjuus ütles ta, et album on valmis suvel 2014. 30. mail avaldati, et uus album antakse välja 28. oktoobril 2014. 2014. aasta juulis teatas bänd, et albumit saab ette tellida PledgeMusicust. Augustis anti teada, et bänd läheb Ameerikas turneele, koos bändide Falling in Reverse, Set It Off ja Drama Club. Esimene avaldatud laul "Heart Of Fire", mida esitati esimest korda BBC Radio 1 "Rock Show's" koos Daniel P. Carteriga 7. septembril 2014 ja samal õhtul laaditi Youtube'i üles "Faithless". 6. oktoobril 2014 anti välja "Heart Of Fire" muusikavideo ja 31. oktoobril 2014 anti välja "Goodbye Agony" muusikavideo. 18. oktoobrist kuni 27. oktoobrini laaditi iga päev üles väikseid klippe uuest albumist nende Youtube'i kanalile BlackVeilBridestv.

Hiljem tulid ansamblisse Ashley Purdy (basskitarr), Jeremy Miles Ferguson /Jinxx (kitarr), Christian Coma / CC (trummid), Jake Pitts (soolokitarr) ja Andy Biersack (laulusolist).

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

  • We Stitch These Wounds (2010)
  • Set the World on Fire (2011)
  • Wretched and Divine: The Story of the Wild Ones (2013)
  • Black Veil Brides (2014)
  • Vale (2018)
  • Re-Stitch These Wounds (2020)
  • The Phantom Tomorrow (2021)