Austria Rahvapartei

Allikas: Vikipeedia

Austria Rahvapartei (saksa keeles Österreichische Volkspartei, ÖVP) on 17. aprillil 1945 asutatud erakond Austrias, mille ideoloogiliseks aluseks on kristlik demokraatia. Tegu on konservatiivse parteiga, mis peab ennast aastatel 18931933 eksisteerinud Kristliku Sotsiaalse Partei õigusjärglaseks.

Austria Rahvapartei ja Sotsiaaldemokraatlik Partei on riigi suurimad erakonnad. Võrreldes sotsiaaldemokraatide parteiga on Rahvapartei parempoolsem, esindades peamiselt riigiametnike, talunike ja väikeettevõtjate huve. Parteil on lähedased sidemed roomakatoliku kirikuga.

Erakonnal on umbes 630 000 liiget. Ametlikuks häälekandjaks on Ülem-Austria liidumaal ilmuv ajaleht Neues Volksblatt. Austria Rahvapartei esimees on alates maist 2011 Michael Spindelegger.

Võimul on Austria Rahvapartei olnud aastatel 19451970 (liidukantslerid Leopold Figl, Julius Raab, Alfons Gorbach ja Josef Klaus) ning uuesti aastast 2000 (liidukantsler Wolfgang Schüssel). Erakonda on kuulunud Austria liidupresidendid Kurt Waldheim ja Thomas Klestil.