Arutelu:Ungern-Sternberg

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Koigi mõis suunab valele artiklile. Ma ei tea millist Koigi mõisa siin mõeldud on.--WooteleF 13. oktoober 2008, kell 20:13 (UTC)

Milline seos on neil Tšehhi Sternbergidel baltisaksa Ungernitega?--WooteleF 14. oktoober 2008, kell 11:23 (UTC)

Šternberkide (Sternbergide) vapp
See Saksa wiki: Sternberg (Aadlisuguvõsa) link mille WooteleF siin eemaldas oli lisatud Rootsi matrikli järgi, mille andmed väidavad et von Ungern gennant Sternbergid on Böömimaalt Dzislaw von Sternbergi (Zdeslav ze Šternberka, cs:Zdeslav z Divišova ? ) ja Sidonia von Waldstein (Sidonia z Valdštejna) järeltulijad.
Mõned allikad väidavad, et Ungern-Sternbergide esivanem Madlienas (Sissegal a.d.H. Lieven) ja Zemgales Riia vasalliks olnud Johannes von Sternberg, gen. de Hungaria oli Dzislaw von Sternbergi ja Sidonia von Waldsteini poeg ja abielus Kaupo tütre Hedwig von Lieveniga.
Šternberkide vapil olev 8 haruline kuldne täht kujutab suguvõsa lossi de:Burg Šternberk vt. ka de:Burg Český Šternberk (saksa keeles Sternberg = "Täht mäe otsas" vms.), mis tundub et see täht on ka Ungern-Sternbergide krahvivapi keskel. Nimetatud loss ehitati vist kunagi Ungari kuningale kuulunud maa–alale, sellest ka äkki see Ungari päritolu. Võib-olla on kellelgi rohkem teadmisi ja teeb artikli algusesse sellest seosest Böömi- ja Määrimaa Sternbergidega mingi kokkuvõtte.--Jaanusele 23. oktoober 2009, kell 23:48 (UTC)

Miks need jooned loendisse pandi?--WooteleF 20. juuli 2009, kell 15:49 (UTC)

Küsin uuesti. Ilma selgituseta tekitavad need segadust.--WooteleF 27. oktoober 2009, kell 09:30 (UTC)

Remsu romaanid[muuda lähteteksti]

Neid Remsu romaane, mis Epp kirjanduse alt välja võttis ([1]), võiks ehk ikka kuskil mainida, see on ju retseptsioon.--Morel (arutelu) 12. aprill 2012, kell 16:08 (EEST)

Oi, sorry, vaatasin pealiskaudselt, et mingi suurte tähtedega sodimine, sellepärast tühistasin. Jube palju sodi oli ümberringi. :-) --Epp 12. aprill 2012, kell 16:17 (EEST)

Kui kellelgi aega/tahtmist/oskusi tegelda (või kustutada)

--Toivo (arutelu) 14. juuni 2012, kell 19:52 (EEST)