Arutelu:Ukraina ajalugu

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

"Sageli nõudsid võimud ühismajandeilt nii kõrgeid makse, et nälg muutus üleüldiseks", väidab autor alajaotuses Golodomor. Olen uurinud seda teemat venekeelsetest allikatest.Leidnud, et makse pidid tasuma isikud, kes ei olnud kolhoosides. Kõrgete maksude näol "sunniti" talunikku/kasakat ühismajandisse astuma. Pole loogiline, et kolhoos maksis riigile.Ikka vastupidi, iseasi, kui suur see tasu majanditele oli, kui üldse oli. Ühismajandil olid kohustused: viljavarumise normid, lihaplaan jt. põllumajandussaaduste tarnimine. Teine probleem - kui mõistlikud need kohustused olid ja kas pingutati üle klassivõitluse või ukraina rahva hävitamise nimel, või oli tegu proletaarlase rumalusega.Teame, et varutud vilja säilitamisel tehti vigu ja teravili riknes jne.,jne. Samuti pole usutav autori väide, et umbes 100 000 perekonda küüditati Siberisse ja Kasahstani.Kui kogu Nõukogude Liidus küüditati näljahäda aegu 9 milj. inimest, siis Ukraina olus 100 000 perekonda jääb liialt tagasihoidlikuks arvuks.Aleksander Kaasik (arutelu) 31. jaanuar 2014, kell 08:18 (EET)

Nojah, siin tuleb siis täpsustada: nõuti mitte raha, vaid põllumajandussaadusi.
Kui tead, mis on õige küüditatute arv, pane sisse. Andres (arutelu) 24. märts 2014, kell 10:41 (EET)

"Ukraina ajaloolased hindavad hukkunute arvuks üheksa miljonit või enam." Mis allikatest see väide ja aastast!!! Milleks avaldada ülepaisutatud arvu, kui 2010 aasta kohtuprotsessist teada 3,9 milj. http://www.rbc.ua/rus/finance/show/reshenie_suda_po_golodomoru_otkryvaet_put_dlya_kompensatsiy_postradavshim_sbu_14012010 Autoril vaja täpsem olla.Aleksander Kaasik (arutelu) 28. veebruar 2014, kell 09:55 (EET)

Artiklil ei ole konkreetset autorit. Paranda nii, nagu tarvis, ja lisa viited. Andres (arutelu) 24. märts 2014, kell 10:41 (EET)

Täna sattusin vaatama uudiseid BBC World News, kus väideti, et anno 1994 oli Ukraina tuumarelvadelt maailmas III kohal. Tuumarelvade VF-le üleandmise eest olevat olnud leping Ukr, VF, USA, UK allkirjadega, tagatisega Ukr territoriaalse terviklikkuse säilitamise kohta (Budapesti memorandum julgeolekutagatiste kohta). ~ Pietadè 22. märts 2014, kell 20:30 (EET)

Sellest tuleb kindlasti kirjutada. Andres (arutelu) 24. märts 2014, kell 10:41 (EET)

Misasi on "Ukrainamaa", mis ei ole Ukraina?