Arutelu:Soodla (perekonnanimi)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mul on endiselt raske aru saada, miks selliseid artikleid teeme. Nime kandjatel iseenesest pole siin sisulist tähtsust (neid ühendab vaid nimi), nende loetlemise järgi puudub tegelikult vajadus. Võib-olla saaks välja tuua nime kandjate arvu ja veel natuke lihtstatistikat, aga see on võrreldav igasuguste sõnade kasutust puudutavaga (sõnadest me ei tee artikleid). Kui mõnest nimest on artikkel, siis võiks olla arusaadav, miks artikkel on tehtud: mille poolest on tegu tähelepanuväärse nimega või millised on käsitlused jm. Pikne 12. märts 2015, kell 14:34 (EET)

Mis siis juhtus siin, minu arust on Vikipeedia kasutaja Bioneer1 talitlenud nii kuis Vikipeedias toimeks, võib-olla linnast ja kaugemalt tundub asi imelik aga siin on Soodla küla, Soodla kivisilla teksti järgi oli vanem Soodla asula sealt läänes aga küla - on praegu Soodla kivisilla poolt idas (mina näen nii) ja Soodla külas tunnevad ja teavad Uwe Soodlat ja tema vanemaid mitmed Soodla külainimesed siin Soodla jõe kaldal ja Soodla silda ja Soodla kivisilda ja Soodla kaupluse OÜ-d ja Soodla postkontor oli ka - aga jah Kiirabi kaartidelt on küla kustutatud - peab ikka üsna nutikas inimene olema, et selle sõiduki ukse ette tellida ja lisaks veel palju aega haigel muidugi...
Mariina 12. märts 2015, kell 15:39 (EET) alias Простота
Ees- ja perekonnanimed on minu meelest piiripealsed juhtumid, need võivad kuuluda nii sõnastikku kui ka entsüklopeediasse. Perekonnanime artikkel täidab ka täpsustuslehe ülesandeid. Inimest võidakse küll kutsuda ainult perekonnanime järgi. Andres (arutelu) 12. märts 2015, kell 15:59 (EET)
Tere Andres!
ikka on nii, et perenimi Soodla on veel teistelgi inimestel ja selleks, et mitte segi ajada ongi Vikipeedias nii
Soodla nimedega kohapeal tasub pisut ettevaatlik olla küll - peab teadma mida küsida - et ei leiaks end vastas - või vales suunas liikuvat ...
Mariina 12. märts 2015, kell 16:08 (EET) alias Простота
See on õige küll, et muude teatmike eeskujul võidakse isikut otsida perekonnanime järgi. Ma ei tea, kas peaksime sellega arvestama, valdavalt pole seni arvestanud. Kui arvestame, siis need nimed võivad samahästi olla täpsustuslehel, kuniks neid ehk väga paljuks ei lähe ja sellepärast eraldi ei tarvitse tõsta. See muidugi ei käiks eesnimede kohta.
Ma olen nõus, et ees- ja perekonnanimed on piiripealsed. Vahe on minu meelest selles, et entsüklopeedias võiks kirjutada tähelepanuväärsematest ja rohkem käsitlust leidnud nimedest, sõnastikus kõigist nimedest kui olemasolevatest sõnadest. Pikne 12. märts 2015, kell 16:21 (EET)