Arutelu:Russofoobia

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kategooria "Rassism" on minu meelest kindlasti sobimatu, sest venelased ei ole rass. Ka "Ideoloogia" on kahtlane: artiklis ei ole ideoloogiast sõnagi juttu. "Foobiad": see oleneb sellest, mida selle kategooria alla kogutakse. Kategoorialehel selgitust ei ole. Andres 15. september 2008, kell 14:31 (UTC)

Õigekeelsussõnaraamat (2006): märksõnaotsing: ras.sism <20: rassismi, ras.sismi> rasside ebavõrdsuse teooria; rassidiskrimineerimine; ka laiemalt: halvustav suhtumine teisest rassist, rahvusest ja kultuurist inimestesse. --kanakukk 9. jaanuar 2009, kell 18:06 (UTC).
Noh, "rassism" on vähemalt kahemõtteline. Sobivam kategooria oleks "Ksenofoobia". Andres 9. jaanuar 2009, kell 18:33 (UTC)

"...või vihkamine nende vastu." Foobia on haiglaslik kartus, mitte vihkamine.

Artikli teemaks on mõiste "russofoobia", mitte "foobia". Sõna tänapäevane tähendus ei pea olema kooskõlas selle osade (antud juhul "-foobia") sõnasõnalise tähendusega või sõna ajaloolise tähendusega. Analoogsed näited siitsamast artiklist oleks "Venemaa", "rahvusvaheline", "külm sõda" jne. Tegemist on nn etümoloogilise arutlusveaga. --Minnekon (arutelu) 7. juuni 2018, kell 18:08 (EEST)