Arutelu:Plaadifirma

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Siia lehele tulevad lingid lehtedelt, kus kasutatakse malli muusikute info. Alustaks sellest et, siinne tõlge inglise keelde ja inglisviki artikkel on sisu poolest erinevad asjad. Record company ehk siis siinse määratluse järgi plaadifirma võib olla manufacturer, distributor või label ehk siis inglisviki artikkel (record label) räägib ühest osast (ja company on sinna ümber suunatud). Ka mall Muusikute info peaks sellele üksikule osale suunama. Näiteks Taylor Swifti puhul label on Big Machine Records, aga distribuutor on rahvusvaheliselt Universal Music Group, mida ei tohi segi ajada labelitega (sõna Universal sisaldavaid labeleid on mitmeid kümneid). Label võib olla firma, kuid ei pruugi seda olla (ja enamasti ta ei olegi iseseisev), küll on see aga kaubamärk ning kaubamärk ja firma ei ole kohe mitte üks ja sama asi. Nii et on probleem siinse artikli nimes või ka selles, mida see mõiste hõlmab ja millest siin rääkida tuleb ja on probleem sõna (record) label (no kui edasi minna siis netlabel samuti) tõlkimisega eesti keelde. Sorry, kui jutt segane tundub, aga äkki on midagi siiski võimalik aru saada.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 29. november 2014, kell 06:03 (EET)

Tänan, et sellele tähelepanu juhtisid. Kui inglise viki record company on ümbersuunatud, siis me ei saa ju seda artiklit sellega siduda. Kuidas me peaksime "record label"it nimetama, et eristada plaadifirmast? --Tiia (arutelu) 30. november 2014, kell 04:38 (EET)

Plaadivabrik jt[muuda lähteteksti]

igaks juhuks mainin, et on ka mõisted/terminid plaadivabrik, heliplaadivabrik--Estopedist1 (arutelu) 12. november 2018, kell 16:25 (EET)