Arutelu:Mõõtmed

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

See ümbersuunamine on vale. Mõõtmete all mõistetakse eelkõige nii-öelda gabariite. Andres 17. veebruar 2009, kell 08:25 (UTC)

Gabariitidest peaks rääkima artiklis mõõdud või pigem mõõt. --Hardi 17. veebruar 2009, kell 15:52 (UTC)
Kõnekeeles öeldakse ka "mõõdud", aga termin on "mõõtmed". Sõnal "mõõt" on teisi tähendusi, sellest asjast tolle pealkirja all kirjutama ei peaks. Andres 17. veebruar 2009, kell 17:55 (UTC)
On olemas artikkel Mõõde. Mitmuslik vorm ei lisa sellele sõnale mingit uut tähendust (vrd aga nt andmed, ainsus: anne). See artikkel tuleks kustutada. - LAviki (arutelu) 27. mai 2013, kell 07:40 (EEST)
Võib-olla, aga tegu on hoopis teise asjaga kui see, millest räägitakse leheküljel Mõõde. Minu meelest mõõtmete all mõistetakse gabariite, suurust (size). See on pisut teine asi kui see, mis siin praegu räägitakse. Andres (arutelu) 27. mai 2013, kell 09:09 (EEST)
Praeguses artiklis Mõõde räägitakse mõistest matemaatikas ja nii peakski artikli pealkirjastama: Mõõde (matemaatika). Artiklis Mõõde tuleb esitada mõiste üldtähendus selles mahus, nagu see on esitatud entsüklopeediates ja sõnastikes, vt nt EKSS: http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=m%C3%B5%C3%B5de&F=M Nii et ka suurus, gabariit mahub mõõtme mõistesse; vastavalt on pealkiri Mõõtmed vastuolus Viki juhendiga: Vikipeedia:Artikli pealkiri - LAviki (arutelu) 28. mai 2013, kell 09:59 (EEST)
Selle vastu, et pealkirjade süsteem järjekindlalt ümber teha (koos kõigi linkide muutmisega), mul midagi ei ole, ainult et selle töö peab siis keegi teine ära tegema. Peaasi, et eri tähendusi segi ei aetaks, nagu viimati juhtus.
Sõnal on mitu tähendust. EKSS-is on neli tähendust. Üks neist on siis see matemaatiline tähendus, mis ei ole küll esitatud kõige üldisemal kujul (jääb põhimõtteliselt elementaarmatemaatika piiresse). Kõigis teatmeteostes seda tähendust ei ole nähtavasti sellepärast, et varem nimetasid matemaatikud mõõdet dimensiooniks.
Sellest, millest artikkel praegu räägib, oleks tõesti õige rääkida artiklis "Mõõde" või "Mõõde (...)". Aga minu meelest "mõõtmed" (keha suurust iseloomustavate mõõtmete komplekt) on veel eraldi mõiste, mille kohta võiks veel eraldi artikkel olla. Andres (arutelu) 28. mai 2013, kell 13:42 (EEST)