Arutelu:Kalle Muuli

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Hr Muuli sõnul "ei ole ta mingi Kalle-Leopold". Selle artikli kallal peaks nähtavasti natuke tööd tegema. Mina hetkel ei jõua. Ivo (arutelu) 25. märts 2013, kell 22:54 (EET)

See on pärit Eesti kirjarahva leksikonist, aga eks võib siis välja võtta, kui seal on viga. Ma arvan, et sellest ei piisa, et ta lihtsalt seda ei kasuta. --Epp 25. märts 2013, kell 23:02 (EET)

Uskumatu tase. Isegi mu nime ei suudeta õigesti kirjutada, muust rääkimata. Miks peab kasutama allikana just Eesti kirjarahva leksikoni? See raamat ju kubiseb vigadest. Mu nimi on tuhandes muus kohas õigesti kirjutatud, aga miskipärast valib wikipeedia autor mingil ainult talle arusaadaval põhjusel allikaks selle ainukese koha, kus mu nimi on vigaselt kirjutatud. Tõeline idiootsus. Kalle Muuli.

Kui on vigane, siis peaks viitama, et just selles teoses on selline nimekuju. Kui see lihtsalt välja jätta, siis loeb keegi sealt kunagi uuesti ja paneb jälle, sest taolised detailid hakkavad silma. Oleks huvitav teada, kust selline nimekuju raamatusse sattus, kas see on lihtsalt viga või on sellega mingi lugu. Idiootsuseks ma seda just ei kvalifitseeriks.--Morel (arutelu) 22. mai 2013, kell 02:08 (EEST)
No ehk ei pane tagasi, äkki loeb enne arutelu. :-) --Epp 22. mai 2013, kell 02:14 (EEST)
Oleks võinud kohe alguses selgelt öeldagi. Igaüks võib artikleid muuta. Meie kasutame allikana leksikone, ega me ei mõtle asju ise välja. Kui siin juba varem kindlad andmed olid, oleks ju võinud selle välja võtta, ega ise ükski asi artiklist ära ei kao. Minu kommentaarile enam vastust ei tulnud, oletasin, et see, kellel asi teada on, võtab ise välja. Võtan välja. --Epp 22. mai 2013, kell 02:11 (EEST)

See on päris tavaline asi, et ametlik nimekuju esineb praktiliselt ainult teatmeteostes, proportsioon siin ei loe. Kui tegu on veaga, mida saab tõendada, siis tuleb minu meelest ka mainida, et seal ja seal on tegu veaga. Andres (arutelu) 22. mai 2013, kell 08:55 (EEST)

Ma arvan, et kui tegu ei ole levinud ja süsteemse veaga, ei pea seda siin mainima.--WooteleF (arutelu) 22. mai 2013, kell 11:34 (EEST)
Kui teatmeteoses on niisugune viga, siis minu meelest tuleks selle eest hoiatada, põhjusel, mida Morel mainis. See võib olla allmärkuses. Andres (arutelu) 23. mai 2013, kell 10:25 (EEST)
Peale selle, kuidas on tõendatud, et seal on viga? Andres (arutelu) 23. mai 2013, kell 10:26 (EEST)
Kas see on üldteada fakt, et too teatmik ei ole usaldatav? Sel juhul peaksime seda raamatut allikana mitte kasutama. Andres (arutelu) 23. mai 2013, kell 10:29 (EEST)
Ei tea, arvan, et pole põhjust seda vähem usaldusväärseks pidada kui teisi teatmeteoseid. Kõigis on vigu, ka nt EEs on nimesid ise välja mõeldud. Kas mitte selliseid leksikone ei koostata vähemalt osaliselt selle info põhjal, mis inimene ise esitab? Vähemalt EKABLi puhul oli küll vist nii. --Epp 23. mai 2013, kell 17:48 (EEST)
Millised nimed on EE-s ise välja mõeldud? Kuidas see on võimalik, et nimesid ise välja mõeldakse? Andres (arutelu) 23. mai 2013, kell 18:10 (EEST)
Ega ma ei tea tõesti tegelikult, kust need pärit võivad olla. Mul lihtsalt on üks näide, mis mind üllatas; minu vanaisa puhul on sulgudesse pandud mingid imelikud nimevariandid; samas täielik eesnimi ja sünninimi on puudu. --Epp 23. mai 2013, kell 18:48 (EEST)
Sel juhul ei kehti ülal esitatud argument, et on valitud just see allikas, mis kubiseb vigadest. Andres (arutelu) 23. mai 2013, kell 19:14 (EEST)
Seda väidet peaks põhjendama küll. --Epp 23. mai 2013, kell 19:21 (EEST)
Arvan, et need nimevariandid kuskil trükis esinevad, kuigi nad on valed. Andres (arutelu) 23. mai 2013, kell 19:02 (EEST)
Nojah, arvatavasti. Aga vigu võib olla igas leksikonis, me ei saa neid pärast esimese vea leidmist allikatena kõrvale jätta. Ühegi väljaande puhul pole ju absoluutset garantiid. --Epp 23. mai 2013, kell 19:07 (EEST)
äriregister ytleb Kalle Muuli nimeks ainult Kalle Muuli. äriregister toob ära kõigi inimeste kohta täisnimed, sh nimede osad, mida nad ise aktiivselt ei kasuta. minu meelest on sellega viga tõendatud. -- Ohpuu (arutelu) 23. mai 2013, kell 14:42 (EEST)

Kas võib olla, et tema sünninimi on Kalle-Leopold, ja ta on oma nime muutnud? Andres (arutelu) 23. mai 2013, kell 16:59 (EEST)

üks vikipeedia kasutaja Mariina lisab-

Ohpuu :-äriregister toob ära kõigi inimeste kohta täisnimed, sh nimede osad, mida nad ise aktiivselt ei kasuta. minu meelest on sellega viga tõendatud. -- kasutaja Mariina: äriregistrit (ka EV online versiooni) inimese nime allikana tuleb pisult lähemalt vaadata, juba kasvõi sel põhjusel näituseks, nagu mainis kasutaja Andres: inimese nimepilt passis (mis on alusdokument notari juures näituseks äriühingu (ka mittetulunduühingu) äriregitrisse kandmisel ei pruugi olla sama, kui inimese sündi registreerival dokumendil, meil EVs 2013 vast sünnitunnistus (meenutagem "Obama põlvnevus"e verifikatsiooni protsessi) - lühidalt äriregister ei pruugi olla inimese nimega seotud äriühingute vigade paranduse tegelikuks allikaks.. Samuti võiks meenutada ka inimese nime komplekteerimise ajal ja järgselt läbikäidud riigi versioone, nii näiteks mäletavad vanemad eestlased veel (ca 87 ja üle aga ka mõned nooremad), et lapse sünni registreerimisega "kiriku liikmete kronoloogias", kus kirikuraamatusse ei tehtud sissekannet mitte alati kronoloogilises järjekorras, nii võis juhtuda kui ühes peres sündis ühel kirikuaastal kaks last (mitte kaksikud), siis lükati (mitte alati) lapse sünnikanne soovitavalt järgmisse kirikuaastasse ja loomulikult kannavad selle alusel registreeritud sünnikuupäeva (sünniaega, vanemate staatust jms) selle inimese käesoleva aja EV passid....

Kalle Muuli nimepildiga sissekanne eestikeelse vikipeedia artikli "Kalle Muuli" tagaküljel: "Uskumatu tase. Isegi mu nime ei suudeta õigesti kirjutada, muust rääkimata. Miks peab kasutama allikana just Eesti kirjarahva leksikoni? See raamat ju kubiseb vigadest. Mu nimi on tuhandes muus kohas õigesti kirjutatud, aga miskipärast valib wikipeedia autor mingil ainult talle arusaadaval põhjusel allikaks selle ainukese koha, kus mu nimi on vigaselt kirjutatud. Tõeline idiootsus. Kalle Muuli."

ID?: Kalle Muuli: "...Isegi mu nime ei suudeta õigesti kirjutada, muust rääkimata....." ID?: Kalle Muuli: "Tõeline idiootsus."

kasutaja Mariina: Kas võib-olla, et meil on tegemist "emotsionaalse" ja/või "pisut ärritunud" vikipeedia huvilisega? aga paraku on vikipeedia huvilised ka vikipeedia kasutajad, kas see "tõeline idiootsus" , kellele see on määratud, sest kui artiklit ennast lugeda siis mina näituseks pahatahtlikkust küll ei märganud...... ja "tõeline idiootsus" ei ole vast mõeldud ka mitte diagnoosina "ENSV-aegadest" ja kohe kindlasti ei ole see üldkehtiv, sest nimetatud nõukogudeaegse "idioot", "idiootia" jne (Eestis aastal 2013 RK-10 haiguste klassifikatsioon) diagnoosiga inimesed ei kipu anatoomilis-füsioloogiliste eripärade tõttu ei vikipeedia kasutajaks ega käsutajaks ega ka lugejaks, nii et pole põhjust tõsisemalt diagnoosida ega omastada, arvan ma .... :

  • "Meditsiinisõnastik", 2004, lk 288: idiootia (ing idiocy)- sügav nõrgamõistuslikkus, kus intelligentsuse protsent on väiksem kui 35 (kasutuselt kaduv nimetus, mis ligikaudu vastab sügavale ja raskele vaimse arengu häirele):
  • Valgus`e "Võõrsõnadeleksikon", 2006, lk 415: idiootia ehk idiotism (kr idiōteia) , meditsiinis kaasasündinud v varasemas lapseeas tekkinud nõrgamõistuslikkuse raskeim vorm.....

Mariina 24. mai 2013, kell 09:24 (EEST)

Nii et siis Leopold on isa nimi. Andres (arutelu) 25. aprill 2017, kell 12:43 (EEST)

Siin oli viimane muudatus (https://et.wikipedia.org/w/index.php?title=Kalle_Muuli&diff=3864734&oldid=3864139) küll vandalism. Peaks siis teisi sama ip tehtud asju ka kriitilisemalt vaatama. --Epp 6. märts 2014, kell 09:34 (EET)

Kõik nimedesse puutuv on leidnud kinnitust, ainult Aime Beekmani nime kohta ei leidnud andmeid, aga see nimekuju esineb. Kalle Muuli nime on meil siin juba arutatud. (ülejäänud parandused tunduvad olevat pahatahtlikud) Jüri Luige juudi päritolu on arvatavasti oletus. Andres (arutelu) 6. märts 2014, kell 10:42 (EET)
OK. Tundub siis, et usaldame, aga kontrollime. :-) --Epp 6. märts 2014, kell 10:46 (EET)

Ma arvan, et võiks ikka välja võtta. --Epp 16. mai 2014, kell 12:24 (EEST)


Erakonnaga Muuli esialgu siiski liituda ei kavatse.

Kas ta on IRL-i astunud? Andres (arutelu) 11. september 2016, kell 14:59 (EEST)

Ta on Ringhäälingunõukogu liige. Kellel on täpsemaid andmeid, palun pange sisse. Andres (arutelu) 11. september 2016, kell 14:59 (EEST)