Arutelu:Haljala Kool

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

kas artikkel on nüüd parem? kas lisatu on kopipeist kooli kodulehelt? Ave Maria (arutelu) 8. detsember 2013, kell 18:00 (EET)

Arvan, et tuleks endine taastada ja siis lisada materjali. Andres (arutelu) 11. detsember 2013, kell 16:53 (EET)

Haljala Gümnaasiumi 2 õpilast peavad oma loovtöö raames looma kooli viki-lehe. Kuna käimas on õppeprotsess, siis üritame lahendada kõik viitamisega ja autorikaitsega seotud probleemid. Kooli kodulehele on tekst võetud viidatud raamatust "Haljala kool 1687 - 2002", seega peaks olema praeguseks autoriõigustega asi korras ning artikkel ei peaks olema enam selles kategoorias. Haljalakool

Põhimõtteliselt võiks vaidlustuse tõesti maha võtta, aga kui tekst on üks-ühele raamatust maha kirjutatud, siis soovitaksin selle siiski ümber sõnastada. Sel juhul saab ka vaidlustuse maha võtta. Kuna raamatut pole käepärast, siis ise ei saa seda kontrollida. -- Toomas (arutelu) 15. jaanuar 2014, kell 16:21 (EET)

Tekst ei ole sõnasõnaline, vaid refereeritud, tehtud lühikokkuvõte viidatud lehekülgedest. Lähiajal sooviksime lisada ka fotosid. Eesmärk on, et meie kooli leht siin entsüklopeedias oleks korrektne ja heaks reklaamiks. Haljalakool 15. jaanuar 2014, kell 16:44.

Väga hea, siis on korras. Võtan märke maha. -- Toomas (arutelu) 15. jaanuar 2014, kell 17:27 (EET)

Tere! Missioon, visioon ja väärtused entsüklopeediasse ei sobi. Entsüklopeedilises mõttes ei ütle nad selle konkreetse kooli kohta mitte midagi, need on mingis mõttes sisutühjad reklaamlaused. Milline kool ei tahaks toetada õpilaste arengut ja väärtustada koostööd, ausust, töökust jne? Adeliine 17. jaanuar 2014, kell 10:52 (EET)

Sisutühjad reklaamlaused??? Selle loogika põhjal ei peaks siia siis üldse midagi kirjutama - kool on ju kool, igaüks teab, et seal õpitakse. Aga see ei ole sõnastik! Entsüklopeedia peaks olema justnimelt selline teatmeteos, mis käsitleb ainest põhjalikumalt. Eriti siis, kui me ei räägi paberkandjal entsüklopeediast. Ja iga kool on siiski erinev! Haljalakool 23. jaanuar 2014, kell 10:04.

Tuleb esitada fakte, mitte retoorikat, loosungeid. Kui kooli missioon jne on ametlikult fikseeritud, siis see on fakt ja sellisena tulebki seda esitada: st mitte et kooli missioon on see-ja-see, vaid et seal ja seal on see kirjas ja see otsustati nii-ja-nii. Iseasi kas pidada seda tähelepanuväärseks või tähtsusetuks üksikasjaks. Selle üle võib vaielda: see oleneb sellest, kas pidada seda sõnakõlksuks ja loosungiks, millest midagi ei sõltu, või arvata, et pingutatakse teadlikult missiooni täitmise nimel ja see muudab kooli omanäoliseks.
Aga tõsi, seda ei peagi kirjutama, et Haljala koolis õpetatakse ja kasvatatakse õpilasi: see on niigi selge. Selles ei ole mingit kooli eripära. Andres (arutelu) 23. jaanuar 2014, kell 10:29 (EET)