Arutelu:Erika tänav

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Minu meelrst on pildid ja info trammipeatuste kohta ilmaasjata välja visatud. Andres (arutelu) 19. august 2019, kell 19:28 (EEST)

Galerii eemaldamine oli vale. Velirand (arutelu) 19. august 2019, kell 19:59 (EEST)
Paar pilti võiks ehk tagasi panna, nii et piltide ja muu sisu vahekord väga piltide poole kaldu ei jääks. Ülejäänud piltidele on viidatud.
Trammid sellesse tänavasse otseselt ei puutu, aga info kahe bussipeatuse kohta võiks küll mingil kujul säilida. Pikne 19. august 2019, kell 21:02 (EEST)
Mina paneks kõik tagasi, liigseid pilte seal minu meelest ei olnud. Informatiivsus on minu meelest proportsionaalsusest tähtsam. Andres (arutelu) 20. august 2019, kell 01:41 (EEST)
Kas need galeriid pole ajast ja arust, kui praegu on Wikimedia Commonsist sama asja kohta märksõna olemas ning artiklil kenasti {commonscat} lisatud?Teet Koitjärv (arutelu) 20. august 2019, kell 12:09 (EEST)
Ega mul iseenesest algse artikli taastamise vastu pole ka midagi... ;-) Teet Koitjärv (arutelu) 20. august 2019, kell 12:13 (EEST)
Pildid on ikkagi mõeldud artiklites kasutamiseks, lugejal on õigus eeldada, et Commonsi vaatamine ei lisa midagi olulist juurde. Andres (arutelu) 20. august 2019, kell 17:19 (EEST)
Ma panin katsetuseks kunagi ühe tänava ilmestamise 'boxi' siia ülesse, kuid see ei näinud siiski väga hea välja. Kui keegi teeks sellise tänavamalli, kuhu lisada ka peatused, siis oleks võimalik kõiki tänavaid graafiliselt kirjeldada. Teet Koitjärv (arutelu) 19. august 2019, kell 22:59 (EEST)
Kui võtta nii, et iga erinev pilt teeb artikli informatiivsemaks, siis võiks pilte lisada lõputult. Kuskile tuleks ikkagi piir tõmmata. Primaarne on artiklis tekst ja eeskätt peaks konkreetne pilt olema vajalik siis, kui seda on vaja konkreetse tekstiosa illustreerimiseks. Ma saan aru, kui on mõni üldvaade või muu tekstiga lõdvalt seotud pilt.
Pildid iseenesest ei asenda tekstilist sisu. Minu meelest on lugejal just õigus eeldada, et ta leiab artiklist eeskätt teksti kujul entsüklopeedilise käsitluse. Kui pildid on omaette informatiivsed, siis neid tulekski otsida kuskilt sobivamast kohast, näiteks Commonsi pildipangast. Nad on sealt hõlpsasti leitavad, kui siin on vastav viide.
Siin on ka paar sellist pilti, mille leiab või võiks leida seotud artiklitest, millele on viidatud ning ainuüksi sellepärast ei tule neid tingimata siia panna. Üks pilt on galeriis ja artiklis eespool ka topelt.
Ma vahepeal panin paar pilti tagasi ning panin bussipeatuste ja -liinide infost asjakohase osa proosavormi ümber ja tegin vormistuses parandusi, mis läksid nüüd kaotsi. Pikne 20. august 2019, kell 19:52 (EEST)
Nii see on. Taastasin algseisu, nagu ka Andres soovitas. Teet Koitjärv (arutelu) 20. august 2019, kell 22:07 (EEST)