Arutelu:Õ

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Selle kohta, mis häälikut õ eesti keeles märgib, olen kohanud erinevaid seisukohti. Andres 18. oktoober 2011, kell 00:08 (EEST)

yhest eesti foneetika ja fonoloogia loengust on meelde jäänud, et õ moodustuskoht ollagi ebastabiilne, moodustatavatki suus eri kohtade pealt. ei tea, kas Mati Hindi raamatus "Häälikutest sõnadeni" võiks selle kohta midagi kirjas olla? Ohpuu 18. oktoober 2011, kell 10:08 (EEST)
Arvan, et ei ole, sest muidu ma mäletaksin.
Millises artiklis sellest kirjutada? Andres 18. oktoober 2011, kell 14:32 (EEST)
Eesti keel on olemas. seal pole foneetika ega fonoloogia alajaotust, aga selle või need võiks tekitada. aga pikemas perspektiivis võiks kirjutada ka artiklid Eesti keele foneetika ja Eesti keele fonoloogia. Ohpuu 18. oktoober 2011, kell 17:45 (EEST)

Eraldi "õ-hääliku" kohta võikski olla artikkel õ (häälik), suunamisega ka õ (foneem), teemat on iseenesest küllaga. Seal all saaks käsitleda ka, milliseid teiste keelte häälikuid eestlased kõige lähematena tajuvad - see on oluline kontekst. On muidugi kaunis nüri, kui artikkel eesti keele fonoloogiast leidub ainult inglise ja prantsuse vikis.

Jah, võiks küll. Mina igatahes teeksin. Metsavend väidaks küll ehk vastu, et see pole kindel häälik, kui teda juba mitut moodi hääldatakse või hääldusviis on kahtluse all (A (häälik) ongi kustutamismärkusega), aga siis võiks olla Õ (foneem). Andres (arutelu) 28. mai 2016, kell 14:31 (EEST)