Arup

Allikas: Vikipeedia

Arup on Suurbritannias asuv rahvusvaheline firma peakorteriga Londonis, mis pakub ehitusvaldkonnas professionaalseid inseneriteenuseid. Firma on spetsialiseerunud ehitiste kavandamise, planeerimise, projekteerimise, projektijuhtimise ja ehitusnõustamisele, arvestades ehituskeskkonna kõiki aspekte. Arup tegutseb ülemaailmselt. Firmal on 92 bürood 37 riigis ja töötajaid kokku üle 10 000. Arup on eri projektidesse kaasatud rohkem kui 160 riigis.

Asutamine ja reorganiseerimine[muuda | muuda lähteteksti]

Firma asutas Ove Arup Londonis 1946. aastal oma nime all: Ove N. Arup Consulting Engineers. Tema idee seisnes selles, et luua firma, kus projektide suurema kvaliteedi saavutamise nimel võinuksid koostööd teha erinevate erialade asjatundjad ühe firma katuse all. Veel samal aastal sai firma uue nime: Ove Arup & Partnerid.

1963. aastal asutasid Ove Arup ja arhitekt Philip Dowson uue firma nimega Arup Associates, pakkudes arhitekti- ja inseneriteenust.

1970. aastal asutati uus firma nimega Ove Arup Partnership, mis sai emafirmaks juba olemasolevatele firmadele – nii Ove Arup & Partners'ile kui ka Arup Associates'ile. Alates aastast 2000 on firma tuntud lihtsalt kui Arup.

Arupi tuntud töid[muuda | muuda lähteteksti]

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

  • David Dunster. Arups on Engineering. Berlin: Ernst and Sohn, 1999
  • Degenhard Sommer, Herbert Stöcher, Lutz Weiβer. Ove Arup & Partners: Engineering the Built Environment. Basel-Berlin-Boston: Birkhäuser Verlag, 1994, ISBN 3-7643-2954-8 (inglise/saksa)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]