Aravete Keskkool

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Aravete Keskkool on Aravetel Järvamaal asuv üldhariduskool.

Aastal 1983 nimetati 8-klassiline kool ümber Aravete Keskkooliks. 2005. aasta sügisel hakati koostöös Rakvere Kutsekeskkooliga keskkooli õpilastele andma eelkutseõpetust müügijuhi, turismikorraldaja ja arvutiteenindaja erialal. Keskkooliõpilastel on soovi korral võimalus läbida B-kategooria autojuhi kursus. Kooli ajaleht on PiibeLeht.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

1858. aastal avati Aravetel Seidla kooli nime all vallakool. Koolimajaks oli rehielamu tüüpi maja, kus asus klassituba, kus õpiti, söödi ja ka magati. Koolijuhatajal oli oma kamber.

1905. aastal rajati Aravetel uus koolihoone, mis töötas 1917. aastani 3-klassilise külakooli/algkoolina. 1917. aastal sai koolist Aravete 4-klassiline Algkool ja seal õppis 33 õpilast. 1944. aastal nimetati Aravete kool ümber Aravete Mittetäielikuks Keskkooliks, 1950. aastal Aravete 7-klassiliseks Kooliks ja 1961. aastal Aravete 8-klassiliseks Kooliks. 1963. aasta mais hakati rajama kooli juurdeehitist, mis valmis 1. septembril 1964 ja millega kool sai juurde kuus klassiruumi. 1983. aastal nimetati kool ümber Aravete Keskkooliks. Kuni 1990ndateni oli kooli juures kooliaed, mille saadusi kasutati koolisööklas ja kus kooliõpilased käisid suviti peenraid hooldamas. 1980. aastatel õppisid keskkoolis tüdrukud lüpsioperaatori ja poisid traktoristi ametiõpet.

Koolihoone[muuda | muuda lähteteksti]

Koolimaja asub kahes eri ajajärkudel ehitatud ja omavahel ühendatud hoones. Koolimaja vanim osa valmis 1947. aastal. Kooli juurdeehitis valmis 1. septembril 1964. 1983. aastal hakati ehitama õppekorpuse juurdeehitist, mis valmis 1985. aastal. Järgmisel aastal valmis võimla ja 2003. aastal staadion. Tänases Aravete Keskkooli hoones on võimalik õppida 540 õpilasel.

1940. ja 1960. aastatel valminud osas (vana maja) asuvad algklasside klassiruumid, muusikaklass, mängutuba, algklasside õpetajate tuba, raamatukogu, kaks klassiruumi, poiste ja tütarlaste tualettruumid ning laoruum. 1980. aastatel valminud osas (uus maja) asuvad ainekabinetid, aula, söökla, administratsiooni ruumid, huvituba, arvutiklass, autoklass, videoklass, arsti kabinet, õpetajate vaheruumid, tööõpetuse ja käsitöö kabinetid.

Ignar Fjuk, kes kooli viimase juurdeehitise projekteeris, peab seda oma arhitektitöö saavutuseks, ning usub, et see on üks Eesti huvitavamaid koolihooneid.[viide?]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]