Antaares

Allikas: Vikipeedia
Disambig gray.svg  See artikkel räägib tähest; raketi kohta vaata artiklit Antares (rakett)

Antares on täht Skorpioni tähtkujus. See on punane hiid ja Skorpioni eredaim täht on samuti tuntud ka kui Marsi Rivaal, oma punase värviga sarnaneb ta välimuselt planeedile Marss. (Need kaks on muuseas konjunktsioonis iga teisel aastal , kui Marss liigub oma orbiidil mööda ekliptikat, kus siis Skorpion asub sodiaagis.) Punane on ihalduse värv ja see on punaseim täht taevas; sümboliseerib, et soovide punane lamab kõigi jumaliku elu väljenduste all.

Nagu tavaliselt ka teiste punaste hiidude puhul, nii on ka Antares keset punakat pilve, mis on oma läbimõõdult 5 valgusaastat. Värvitud ja energetiseeritud Antarese poolt , koosneb see pilv metallilisest tolmust mitte gaasist.

Antares on 15nes heledaim täht meie taevas ja arvatavasti teine suurem täht Orionis asuva Betelgeuse kõrval. Kui see paigutada meie päikesesüsteemi, siis see neelaks kõik sisemised planeedid ja ulatuks hästi ka asteroidide vööni. See teeks tast tublisti üle 500 korra suurema meie päikesest. Huvitavalt see paikneb 520 valgusaasta kaugusel meie planeedist, samal kaugusel mis täht Betelgeuse (kuigi erinevates suundades). Oma tohutu suuruse tõttu ja suhtelise läheduse tõttu on Antares üks vähestest tähtedest mille suurust on õnnestunud mõõta. Tema suurus annab talle tema helenduse, mitte temperatuur, mis on palju madalam kui Päikesel. Mida suurem on täht, seda suurem on tema kiirguse ulatus.