A Boogie wit da Hoodie

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
A Boogie wit da Hoodie
A Boogie Wit da Hoodie (39037624301).jpg
Sünninimi Julius Dubose
Sündinud 6. detsember 1995
HighBridge, Bronx, New York
Päritolu USA
Elukutse räppar, laulja, laulukirjutaja

Julius Dubose (sündinud 6. detsembril 1995), lavanimega "A Boogie wit da Hoodie" või lihtsamalt "A Boogie", on USA räppar, laulja ja laulukirjutaja.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Julius Dubose sündis ja kasvas üles New Yorgi Bronxi linnaosas Highbridge'is . Räppimine hakkas Dubose'i huvitama juba 12-aastaselt. Ta õppis Clintoni keskkoolis, kus tal esialgu sujus kõik hästi. Iseloomult oli ta häbelik ja salapärane ning juba varakult tärkas temas huvi kirjutada laulusõnu, mida ta hoidis salajas ega rääkinud neist kellelegi.

Siis aga sattus Dubose halvale teele: puudus enamikust tundidest ning hakkas tarvitama narkootikume ja neid ka müüma. Kui Dubose'i vanemad tema eluviisist ja puudumistest teada said, siis otsustasid nad, et saadavad oma poja Florida Tulemuspõhise Ettevalmistuse akadeeemiasse (PBPA), lootes, et ta lõpetab seal pooleli jäänud keskkooli. Floridas oli Julius koduarestis, tänu millele oli tal palju aega kooli kõrvalt ning tänu sellele otsustas ta hakata töötama oma kirjutatud sõnadega, mõelda neile rütm, räppida neid läbi jne.

Tema peamisteks iidoliteks räpimaailmas olid kuulsad Ameerika Ühendriikide räpparid Kanye West ja 50 Cent. Dubose oli muusikast nii sisse võetud, et ehitas oma Floridas asuvasse korterisse väikese stuudio. Läbi raskuste suutis ta siiski lõpetada Florida Tulemuspõhise Ettevalmistuse akadeemia, kuhu ta vanemad ta saatsid. Pärast kooli lõpetamist pühendus ta peamiselt oma loodud kompositsioonidele ja tegi juhutöid, et ennast ära elatada.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Esimene lugu, mille Dubose avaldas, kandis nime "Temporary". Selle laulu väljaandmise ajal oli ta alles 19-aastane. Selle loo tegi huvitavaks rütm ja kulgemine, mis on hiphopi puhul väga oluline. Tema muusika tootja, kes lisas ka tausta sellele loole, oli Myster White. Pärast koostööd Myster White'ga asus Dubose tagasi New Yorki, et panna algus oma tõelisele karjäärile.

Ta asus tööle Quincy "QP" Acheampongiga, kes aitas tal kujundada oma stuudio ja muusikat toota. Nende esimene ühine lugu kandis nime "Artist", mis tuli välja veebruaris 2016. Töötades oma järgmise projekti kallal, elas Dubose üle lahutuse oma tüdruksõbrast, mis mõjutas teda sisemiselt nii rängalt, et ta lisas kõik oma kurvad emotsioonid tekstidesse, mis omakorda läks vägagi peale kõigile kuulajatele, sest see tuli puhtast südamest. Järgmisena alustas Dubose koostööd räppariga Don Q, kellega ta avaldas 2016. aasta mais albumi nimega "Highbridge the Label: The Takeover Vol 1". See album anti välja Atlantis Recordsi kaudu.

2016. aasta oktoobris avaldas Dubose oma esimese laiendatud loo "TBA", mis sai 63. koha USA edetablis Billboard 200. Dubose'i "TBA" sai koha ka Rolling Stone'i ajakirja "40 Best Rap Albums of 2016" listis. Dubose on teinud koostööd ka paljude teiste silmapaistvate artistidega nagu Kodak Black, 21 Savage, Trey Songz, Dj SpinKing, PnB Rock, YoungBoy Never Broke Again ja Chris Brown. Dubose'i teeb eriliseks see, et tema räppimise stiil ei ole sarnane tavapärastele stiilidele. Erinevalt paljudest tema kaaslastest ja tööpartneritest on tema kompositsioonid üsnagi harmoonilised ja tema sõnadest ei peegeldu välja nii palju vägivalda.

Julius Dubose'i vara väärtuseks on hinnatud ligi 3,5 miljonit USA dollarit.[viide?]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Debüütalbum „The Bigger Artist“ anti välja 29. septembril 2017 plaadifirma Atlantic Records kaudu. Selle albumi laulude esitajate seas osalesid ka Chris Brown, Trey Songz, Kodak Black, 21 Savage, PnB Rock, YoungBoy Never Broke Again, Don Q ja Robin Thicke.

Teine album, „Hoodie SZN“, ilmus 21. detsembril 2018. Seal tegid kaasa sellised esinejad nagu 6ix9ine, Nav, Offset, Tyga, Juice Wrld, Queen Naija, Young Thug, Lil Durk, PnB Rock, Lil Quee, Quando Rondo, Don Q ja Trap Mannya.

Esinemine Eestis[muuda | muuda lähteteksti]

Julius Dubose esines Weekend Festival Balticul 2018. aastal, mis toimus Pärnu rannas.