Rada (lennundus)

Allikas: Vikipeedia
Banja Luka maandumis-õhkutõusmisrada

Rada(lennu) (ing Runway, lühend RWY) on kindel ribakujuline ala lennuväljal või lennukikandjal-laeval, millel lennuk kiirendatakse õhkutõusmiseni või millele maandunud lennuki kiirus aeglustatakse paigalseisuni. Lennurajad võivad olla metall-, betoon- või asfaltkattega, samuti ka tehiskatteta (jää, muru,pinnas).

Raja tähistamine[muuda | redigeeri lähteteksti]

Lukla Airport 2001 - lähenemine kursil ligikaudu 240 kraadi

Rada tähistatakse rajakatte otstele valge värviga kantud magneetilise suuna numbritega 0 kuni 360 kraadi ilmakaarte suhtes. Raja tähiseks saavad olla aga numbrid vahemikus 01-36 (viimane number null jäetakse ära, suund ümardatakse lähima kümneni, 36 tähistab põhjasuunda). Kuna rada kasutatakse mõlemasuunaliselt, olenevalt tuule suunast, koosneb raja tähis kahest numbrist, mille vahe on 180°, näiteks raja tähis 08/26 tähendab, et rada on peaaegu ida-lääne suunaline, üks ots suunaga 80°, teine 80°+180°=260° --> 26.

Kui kasutusel on kaks paralleelset rada, tähistatakse need lisaks numbritele tähtedega L (vasak, ing. k. left) ja R (parem, ing.k. right), näiteks 08R/26L ja 08L/26R. Kui kasutusel on ka kolmas paralleelne rada, kasutatakse keskmise tähistamiseks tähte C (keskmine, ing.k. center). Kui kasutusel on rohkem kui kolm paralleelset rada, suurendatakse osade radade tähistuse numbrit kümne kraadi võrra (näiteks Hartsfield-Jacksoni Atlanta rahvusvahelise lennujaama lennuvälja viis paralleelset rada on tähistustega 8L/26R, 8R/26L, 9L/27R, 9R/27L, 10/28).

Kuna aja jooksul magneetiline suund muutub, muudetakse rajatähiseid aeg-ajalt vastavalt sellele. Näiteks muudeti Sylti lennujaama rajatähis 15/33 juunis 2006 tähiseks 14/32.

Et Kanadas asub magneetiline põhjapoolus, on seal radade suuna tähistamine probleemne. Seal kasutatakse tähistamise alusena kartograafilist põhjasuunda.

Rajakatted[muuda | redigeeri lähteteksti]

sooned rajakattes liigvee ärajuhtimiseks

Rada võib olla kaetud tehismaterjaliga, tavaliselt betoon, asfalt või nende segu (asfalt-betoon) või olla loodusliku kattega - muru või kruus. Erineva kattega rajad suudavad kanda erinevaid lennukeid. Rajakatte valikul arvestataksegi tavaliselt eeldatavate lennukite tüübiga (nt. stardikaal), ilmastikuoludega, mürataseme nõuetega (rihveldatud asfaltkate lubab rada kasutada halvemates ilmastikuoludes, sest haakumine rajaga on parem, ent see tekitab rohkem müra) jms.

Aktiivne rada[muuda | redigeeri lähteteksti]

Aktiivne rada on rada, millelt antud hetkel toimub õhkutõusmine ja millele maandutakse. Nii õhkutõusmisel kui maandumisel eelistatakse liikumist võimalikult vastutuult. Aktiivse raja määrab üldiselt lennujuhtimistorn. Aktiivse raja valikul on piiravateks teguriteks tuule suund (nagu mainitud), ilmastikuolud, teatud ajalised reeglid (näit. teatud kellaaegadel võib olla keelatud startimine või maandumine üle asustatud piirkondade), liiklustihedus, lennu suund jms tegurid.

Raja markeeringud[muuda | redigeeri lähteteksti]

Lennuraja markeeringud, ei ole mõõtkavas.

Rajal kasutatakse erinevaid markeeringuid, mis on kantud värviga raja pinnale (raja number, erinevad tsoonid, keskjoon) või esitatud spetsiaalsetel tahvlitel raja kõrval. Samuti kasutatakse raja markeerimiseks erinevaid lampe, mis on raja pinnaga tasased või sellest kõrgemad). Markeeringud on võrreldavad liikluses kasutatavate soovituslike ja kohustuslike tähistustega.

Rekordid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Maailma pikim tsiviillennunduses kasutatav rada asub Qamdo Bangda lennujaama (ICAO:ZUBD) lennuväljal Hiinas. Selle pikkus on 5500 meetrit. Enim radu on Dallase Fort Worthi lennujaama lennuväljal - viis paralleelset rada 17/35 + kaks omavahel paralleelset rada 13/31.

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]