Palm Springs (California)

Allikas: Vikipeedia

See artikkel on Palm Springsi linnast Californias. Muude samanimeliste kohtade kohta vaata Palm Springs.


Palm Springs

inglise Palm Springs

Pindala: 246,3 km²
Elanikke: 45 700 (2005)

Koordinaadid: 33° 49′ N, 116° 32′ Wkoordinaadid: 33° 49′ N, 116° 32′ W
Riverside County California Incorporated and Unincorporated areas Palm Springs Highlighted.svg
Palm Springs

Palm Springs on linn Riverside'i maakonnas California osariigis. See asub Coachella Valley's asuvas Colorado kõrbes ja on Coachella Valley suuruselt teine linn peale Indio linna.

Kliima[muuda | redigeeri lähteteksti]

Talvel külastab Palm Springsi suurel hulgal inimesi, kuna just siis on Palm Springsis paras temperatuur. Ka talvitavad Palm Springsis paljud rikkad ja kuulsad inimesed.

Suvel on Palm Springsis väga palav ilm - temperatuur võib ulatuda ligi 50C.


Majandus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kuigi kuulsused pagevad ka tänapäeval Palm Springsi, on linna majandus suunatud eelkõige turismile, kinnisvarale, tervishoiule (linnas on palju vanureid), jaemüügile ja hasartmängudele. Linnas toimub arvukalt festivale, konverentse ja rahvusvahelisi sündmuseid.

Palm Springs International Film Festival kujutab endast rahvusvahelist filmifestivali, kus nagu nimigi vihjab, on võimalik näha filme pärit asukohtadest üle kogu maailma. Muuhulgas esilinastus seal esmakordselt USAs ka Eesti teos "Klass".[1] Palm Springs Follies on lavaetendus, mille tihti noorusliku väljanägemisega esinejad on vähemalt 55 aastat vanad. Iga neljapäev võtab Palm Springsi peatänaval aset Village Fest, kus on müügis kunstiteosed, käsitööd, põllumajandustooted, söögid, ning rahva meelt lahutavad mitmesugused esinejad.

Palm Springs Art Museum on kunstimuuseum, kus käivad rändnäitused ja mille Annenberg Theater pakub mitmesugust meelelahutust. Agua Caliente indiaanlaste hõim asetseb kesklinnas, ning nende maatükil asetseb Spa Resort Hotel and Casino (Californias on kasiinod keelatud, kuid indiaanlaste maal osariigi seadused ei kehti). Coachella Valleys on veel kasiinosid, eriti Rancho Mirage's, Indios, Coachellas ja Cabazonis.

Ühistransport[muuda | redigeeri lähteteksti]

Märkimisväärseim linna teenindav bussidega tegelev ettevõte on SunLine Transit Agency, mille liin 111 sõidab Indiose, liin 30 Cathedral Cityse, liin 14 Desert Hot Springsi, liin 30 Thousand Palmsi, ning liin 24 lennujaama.[2]

Haridus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Palm Springsi riikliku haridussüsteemi haldab Palm Springs Unified School District koolipiirkond.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. http://www.psfilmfest.org/festival/film/detail.aspx?id=19600&fid=35
  2. http://www.palmsprings.com/bus.html

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]