Neuschwansteini loss

Allikas: Vikipeedia
Neuschwansteini loss

Neuschwansteini loss (tõlkes 'Uus luigekivi') on loss Saksamaal Baieris Švaabimaal Ostallgäu kreisis Schwangau vallas Füsseni linna lähedal

Neuschwansteini loss

See on üks tuntumaid vaatamisväärsusi Lõuna-Saksamaal, seda kutsutakse ka Muinasjutulossiks. Selle lossi arhitektuur ja sisekujundus peegeldavad 19. sajandi ehituskunsti tipptaset. Lossi lasi ehitada Baieri kuningas Ludwig II. Selle vahetus läheduses asub veel teinegi kuulus loss Hohenschwangau.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Algselt olid sellel kohal iidse linnuse varemed. Linnuse nimeks oli Schwanstein. Baieri kuningas Ludwig II otsustas selle koha peale ehitada uue lossi ning andis sellele nime Neuschwanstein. Lossi ehitamiseks eemaldati vanad alusmüürid. See jäi tema poolt viimaseks ehitatud lossiks. Ta suri 13. juunil 1886. Selleks ajaks oli lossi ehitatud 17 aastat ja sellest oli valmis vaid kolmandik. Kuningas Ludwig II sai seal elada vaid 172 päeva. Ta oli soovinud, et loss jääks külastajatest puutumatuks, kuid juba kuus nädalat peale tema surma, avati loss külastajatele.

Tänapäeval külastab lossi kõrghooajal kuni 5000 turisti päevas.

Aastas külastab Neuschwansteini üle miljoni turisti[viide?]. Neuschwansteini loss kandideeris seitsme uue maailmaime hulka.

47.55757910.749704

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]