Elton Brand

Allikas: Vikipeedia
Elton Brand vs Warriors cropped.jpg

Elton Tyron Brand (sündis 11. märtsil 1979 Cortlandtis, New Yorgis) on NBA korvpallur.

Korvpalliga hakkas Elton tegelema 13-aastaselt Peekskilli keskkoolis. Keskkoolide liigas mängis ta koos NBA staari Ron Artestiga. Oma viimasel keskkooliaastal oli ta selle liiga üks parimaid mängijaid. Brand aitas Peekskillil võita 2 meistritiitlit ja ta oli kogu Peeksillis üks populaarsemaid isikuid. Pärast seda siirdus ta mängima ja õppima Duke'i Ülikooli.

Ülikooliaastad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kuigi ta pidi esimesed 15 mängu vahele jätma jalavigastuse tõttu, tegi ta tugeva hooaja, kogudes keskmiselt 13,4 punkti ja 7,3 lauapalli mängus. Teine hooaeg NCAA liigas möödus veelgi edukamalt, kui Brand kogus meeskonna liidrina keskmiselt 17,7 punkti ning 9,8 punkti mängust, juhtides koos praeguse meeskonnakaaslase Corey Maggette'iga Duke Blue Devilsi NCAA meistritiitlini. Sellel hooajal kogus ta palju kiitussõnu ja auhindu.

NBA[muuda | redigeeri lähteteksti]

Elton Brandi valis Chicago Bulls 1999. aastal draftist esimese valikuna. Esimene hooaeg oli tema jaoks päris edukas. Ta viskas keskmiselt 20,1 punkti ja võttis 10 lauapalli mängus. Keskmiselt 4,3 ründelauapalliga juhtis ta kogu NBAd. Ta valiti liiga parimaks uustulnukaks koos Steve Francisega. Kahjuks ei aidanud tema edukas hooaeg "Bulls"i play-offi.

Teine hooaeg möödus tema jaoks sama edukalt kui esimene. Brand kogus keskmiselt 20,1 punkti ja 10,1 lauapalli mängust, samas jäi play-off Chicagole veel väga kaugeks. 2001. aasta suvel vahetati ta Tyson Chandleri vastu Los Angeles Clippersisse. Kuigi tema keskmine punktisumma vähenes, jõudis "Clippers" lähedale play-offidele.

Järgmised kaks hooaega olid aga oodatust kehvemad. Aastal 2003 esindas ta USAd korvpalli maailmameistrivõistlustel Indianapolises. Hooajal 20042005 aga edestas "Clippers" kodulinna konkurenti "Lakersit", kuigi play-offi ei pääsenud kumbki. Suur teene selles oli ka Brandil, ta viskas keskmiselt 20 punkti ja kogus 9,5 lauapalli mängust.

Kuna "Clippers" sai enne hooaega 2005–2006 täiendust Cuttino Mobley ja Sam Casselli näol, on oodata veel tugevamat hooaega. Hooaeg ongi alanud edukalt ning praegu ollakse kindlalt play-offi kohal. Eriti edukalt on alustanud hooaega Brand, kelle keskmiselt 25 punkti ja 10 lauapalli mängust on "Clippersi" parimad. Teda peetakse ka kõige väärtuslikuma mängija kandidaadiks. Elton Brandist on saanud üks parimaid jõulisi ääremängijaid ning teda hinnatakse väga kõrgelt terves liigas.