Mine sisu juurde

Weezer

Allikas: Vikipeedia
Scott Shriner, Brian Bell, Rivers Cuomo, Patrick Wilson

Weezer on 14. veebruaril 1992 Los Angeleses loodud USA rokkansambel.

Koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

Põhikoosseis[muuda | muuda lähteteksti]

Ansambli ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Kõigepealt hakkasid nad lugusid kirjutama ja püüdsid muusikamaailmas läbi lüüa, esitades oma loomingut kohalikes klubides. Algus oli raske ja edu polnud märgata, ent poisid ei andnud alla. Pärast 16 koos oldud kuud, mil nende muusikukarjäär piirdus mõne esinemise ja demode salvestamisega New Yorgis, avastas nende andekuse plaadifirma Geffen Records, kellega neil õnnestus sõlmida ka leping. Bänd kolis üle New Yorki, kus nad hakkasid koostöös produtsent Ric Ocaseciga lugusid salvestama. Sel perioodil toimus ka esimene bändiliikmevahetus. Nimelt otsustas Jason pühenduda oma tulevase naise eest hoolitsemisele, kes kandis nende esimest last. Jasoni kohale asus bassist Brian Bell, kes varem oli tegutsenud bändis Carnival art.

Weezeri esimene omanimeline album ("Weezer" ehk "The Blue Album") ilmus 10. mail 1994 ja sai kohe hitiks. Sellelt albumilt ilmus kolm singlit: "Undone – The Sweater Song", "Buddy Holly" ja "Say it ain't so". "Buddy Holly" pälvis sel aastal mitmeid MTV auhindu, mis tõi bändile nende esimese topeltplaatinaplaadi.

Pärast mõnda ringreisi USA-s ja mujal maailmas otsustas bänd aja maha võtta. Bändi hing, solist, lugude autor ja kitarrist Rivers Cuomo otsustas jätkata oma haridusteed Harvardis. Matt ja Patrick töötasid uue bändi The Rentals kallal ning Brian pöördus tagasi oma endise bändi The Space Twins juurde.

1995. aasta talvel ja 1996. aasta suvel sai bänd taas stuudios kokku. Seekord otsustasid nad produtsendi töö enda kanda võtta. 24. septembril 1994 ilmus nende teine album "Pinkerton", mis oli sootuks erinev nende esimesest albumist. Nende pillimänguoskus oli parem, sõnadel oli sügavam mõte ja tähendus ning bänd oli tunduvalt küpsem. "Pinkertonilt" ilmus kolm singlit: "El Scorcho", "The Good Life" ja "Pink Triangle", need tõstsid albumi müügiedetabelite tippu.

Pärast "Pinkertoni" ilmumist saabus bändi madalhooaeg. Bassist Matt Sharp lahkus, et pühenduda täielikult oma bändile The Rentalsile. Tema kohale asus Bostonist pärit Mikey Welsh, ent paari järgmise aasta jooksul oli bänd muusika loomisel üsna passiivne. Olukord kestis nii 2000. aasta kevadeni, mil Weezer otsustas taas jala muusikamaailma ukse vahele panna. Korraldades mõned kontserdid, said nad suure üllatuse osaliseks, kui kõik kontserdipiletid silmapilkselt läbi müüdi. Fännide vastukaja ja selleks ajaks taas kogunenud rikkalik muusikamaterjal tähendas vaid üht: Weezer oli tagasi! Järgnes tohutul hulgal esinemisi, mille vahel leidis bänd siiski aega tegeleda ka kolmanda albumi, "The Green Albumiga".

2001. aasta suvel leidis taas aset muutus bändi ridades, mil Mikey vahetas välja praegune Weezeri bassist Scott Shriner.

2002. aasta mais ilmus Weezeri neljas album "Maladroit". Pärast seda võttis bänd taas veidikeseks aja maha, kuid mitte kauaks. 5. oktoobril 2005 ilmus poodidesse ka nende viies album "Make Believe", millelt ilmus singel "Beverly Hills".

Pärast 2005. aasta turneed võttis bänd taas mõneks ajaks aja maha.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]