We Are the World

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

"We Are the World" on laul, heategevuslik muusikaprojekt ja singel, mille algselt salvestas 1985. aastal paljudest tuntud esinejatest koosnev ansambel "United Support of Artists (USA) for Africa". Selle on kirjutanud Michael Jackson ja Lionel Richie ning produtseerinud Quincy Jones ja Michael Omartian albumile We Are the World.

Laul ilmus albumist "We Are the World" esimese singlina 7. märtsil 1985. See saavutas ülemaailmse kommertsliku edu kogu maailma edetabelites ja sellest sai kõige kiiremini müüdud Ameerika pop-singel. Laul pälvis esimest korda USA heliplaaditööstuse ajaloos neli plaatina-plaadi sertifikaati ning hulgaliselt auhindu, sealhulgas kolm Grammy auhinda.

Tagamaad[muuda | muuda lähteteksti]

Laulu "We Are the World" salvestamine oli osa ulatuslikumast heategevuslikust projektist Aafrika näljahädaliste abistamiseks nimega "USA For Africa". Selle hulka kuulus ka 1986. aastal moodustatud inimkett, mis ühendas USA lääne- ja idaranniku ning mida kajastas Michael Jacksoni video ja laul "Cry".

Mõju[muuda | muuda lähteteksti]

Laul "We Are the World" aitas kaasa paljudele heategevuslikele projektidele Aafrika ja teiste vaesuse all kannatavate piirkondade abistamiseks. Sarnane oli näiteks Kanada muusikute samal ajal salvestatud laul "Tears Are Not Enough", Bob Geldofi ja Midge Ure'i 1984. aastal kirjutatud laul "Do They Know It's Christmas?" Etioopia näljahädaliste abistamiseks jpm.

Sellest laulust on inspireeritud ka Eesti helilooja Alo Mattiiseni isamaaline laul 1987. aastast "Ei ole üksi ükski maa".

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]