We Are the World

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"We Are the World" on laul, heategevuslik muusikaprojekt ja singel, mille algselt salvestas 1985. aastal paljudest tuntud esinejatest koosnev ansambel "United Support of Artists (USA) for Africa". Selle on kirjutanud Michael Jackson ja Lionel Richie ning produtseerinud Quincy Jones ja Michael Omartian albumile "We Are the World".

Laul ilmus albumi "We Are the World" esimese singlina 7. märtsil 1985. See saavutas ülemaailmset edu nii läbimüügilt kui ka kogu maailma edetabelites ning sellest sai kõige kiiremini müüdud Ameerika popsingel. Laul pälvis esimesena USA heliplaaditööstuse ajaloos neli plaatinaplaadi sertifikaati ning hulgaliselt auhindu, sealhulgas kolm Grammyt.

Tagamaad[muuda | muuda lähteteksti]

Laulu "We Are the World" salvestamine oli osa ulatuslikumast heategevusprojektist "USA For Africa", millega abistati Aafrika näljahädalisi. Projekti hulka kuulus ka 1986. aastal moodustatud inimkett, mis ühendas USA lääne- ja idaranniku ning mida kajastas Michael Jacksoni video ja laul "Cry".

Mõju[muuda | muuda lähteteksti]

Laul "We Are the World" aitas kaasa paljudele heategevuslikele projektidele Aafrika ja teiste vaesuse all kannatavate piirkondade abistamiseks. Sarnane oli näiteks Kanada muusikute samal ajal salvestatud laul "Tears Are Not Enough", Bob Geldofi ja Midge Ure'i 1984. aastal kirjutatud laul "Do They Know It's Christmas?" Etioopia näljahädaliste abistamiseks jpm.

Sellest laulust on inspireeritud ka Eesti helilooja Alo Mattiiseni isamaaline laul 1987. aastast "Ei ole üksi ükski maa".

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]