Vincent Gallo

Allikas: Vikipeedia
Vincent Gallo (2004)

Vincent Gallo (sündinud 11. aprillil 1961 USA New Yorgi osariigis Buffalos) on USA näitleja ja filmirežissöör.

Gallo sündis pere keskmise lapsena. Mõlemad tema vanemad olid emigreerunud Sitsiiliast. Ise on Gallo selle kohta öelnud, et ainult tõelised itaallased on pärit Buffalost.

Kui Vincent Gallo oli 16-aastane, viskas isa ta kodunt välja, misjärel asus noormees elama New Yorki. Edasi rändas Gallo läbi suurema osa Euroopast ning pärast New Yorki naasmist hakkas tegelema maalikunstiga. 1981. aastal kirjutas ta muusika komöödiale "New York Beat Movie", hiljem harrastas mootorrattasõitu. 1980. aastate alguses oli ta ka breiktantsija, seejärel hakkas näitlejaks. Põhiliselt mängis Gallo väikese eelarvega indie-filmides, kuid tegi mõned rollid ka peavoolu filmides. Tuntuim neist on Martin Scorsese maffialugu "Goodfellas" ("Omad poisid", 1990). Maalimisega tegi Gallo lõpparve 1990. aastal, oma kunstnikukarjääri tipus. Ta on olnud Calvin Kleini modell.

1986. aastal Gallo tegi esimesed filmikatsetused lühifilmidega "If You Feel Froggy, Jump" ja "The Gunlover", mille ta ise produtseeris, lavastas, kirjutas ja ka mängis. Tema tippteoseks loetakse romantilist draamat "Buffalo 66", mis on autobiograafiliste sugemetega. Gallo kirjutas filmi stsenaariumi ja muusika ning lavastas filmi, samuti mängis ise peaosa. 2003. aastal kirjutas ja lavastas ta oma teise täispika mängufilmi.

Gallo on mänginud mitmes ansamblis: The Plastics, Pork, Bohack, Gray ja Bunny. Viimases oli ta koos oma sõbra, näitleja Lukas Haasiga. Praeguseks lagunenud ansambel andis plaadifirma Warp Records kaudu välja CD "When".