Vincent Gallo

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Vincent Gallo (2004)

Vincent Gallo (sündinud 11. aprillil 1961 Buffalos, USA New Yorgi osariigis) on USA näitleja ja filmirežissöör.

Gallo sündis pere keskmise lapsena. Mõlemad tema vanemad olid emigreerunud Sitsiiliast. Ise on Gallo selle kohta öelnud, et ainult tõelised itaallased on pärit Buffalost.

Kui Vincent Gallo oli 16-aastane, viskas isa ta kodunt välja, misjärel ta asus elama New Yorki. Edasi rändas Gallo läbi suurema osa Euroopast ning alustas New Yorki naastes karjääri maalikunstnikuna. 1981. aastal kirjutas ta muusika komöödiale "New York Beat Movie", hiljem tegeles ta mootorrattasõiduga. 1980. aastate alguses oli ta ka breiktantsija, seejärel siirdus näitlemisse. Põhiliselt mängis Gallo väikese eelarvega indie-filmides, kuid tegi mõned rollid ka peavoolu filmides. Tuntuim neist on Martin Scorsese maffialugu "Goodfellas" ("Omad poisid", 1990). Maalimisega tegi Gallo lõpparve 1990. aastal, oma kunstnikukarjääri tipus. Ta on olnud Calvin Kleini modell.

1986. aastal Gallo tegi esimesed filmikatsetused lühifilmidega "If You Feel Froggy, Jump" ja "The Gunlover", mille ta ise produtseeris, lavastas, kirjutas ja ka mängis. Tema tippteoseks loetakse romantilist draamat "Buffalo 66", mis on autobiograafilise alatooniga. Gallo kirjutas filmi stsenaariumi ja muusika ning lavastas filmi, samuti mängis ise peaosa. 2003. aastal kirjutas ja lavastas ta oma teise täispika mängufilmi.

Gallo on mänginud mitmes ansamblis: The Plastics, Pork, Bohack, Gray ja Bunny. Viimases oli ta koos oma sõbra, näitleja Lukas Haasiga. Praeguseks lagunenud ansambel andis välja CD pealkirjaga "When" plaadifirmas Warp Records.