Calvin Klein

Allikas: Vikipeedia
Calvin Klein
Sünniaeg 19. november 1942 (81-aastane)
Amet moekunstnik
Veebisait http://www.ck.com

Calvin Richard Klein (sündinud 19. novembril 1942 Bronxis) on Ameerika Ühendriikide moekunstnik, kes asutas 1968. aastal omanimelise moebrändi.

Calvin Richard Klein sündis New Yorgi Bronxi linnaosas Ungari juudi päritolu immigrantide perekonnas. Ta lõpetas Manhattanil asuva kooli High School of Art and Design ning õppis seejärel kõrgkoolis Fashion Institute of Technology, mida ta ei lõpetanud. 1962. aastast töötas ta disainerina New Yorgi kauplustes kuni 1968. aastal asutas koos lapsepõlvesõbra Barry K. Schwartziga (snd 1942) omanimelise ettevõtte.

Klein on tuntud oma minimalistliku stiili poolest. Lisaks rõivastele ja aksessuaaridele on Calvin Klein tuntud ka omanimeliste parfüümidega, millest ühed tuntuimad on unisex-parfüümid cK Be ja cK One. Tuntumad Calvin Kleini kaubamärgid on Calvin Klein Collection, spordirõivastele keskendunud cK, teksaseid disainiv Calvin Klein Jeans ning ehteid ja kelli loov Calvin Klein Watches & Jewelry. Lisaks moeriietele toodetakse Calvin Kleini kaubamärgi all ka voodipesu ja majapidamistarbeid.

2002. aastal müüs ta ettevõtte Calvin Klein Inc. 430 miljoni USA dollari eest rõivatootmisettevõttele Phillips Van Heusen Corp (PVH).

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]