Vikipeedia arutelu:Vikiprojekt Kultuuripärand/Eesti kultuurimälestised

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kas on mõtet sellist loendit teha? Neid võikski loetleda omavalitsuste kaupa. Andres 7. aprill 2011, kell 19:47 (EEST)

Siia tulekski loendite loend. --WikedKentaur 7. aprill 2011, kell 19:51 (EEST)

Pärast võistlust tuleks neist loenditest ühtlasi artiklid teha. Hõlpsa kohendamise järel saaks enam kui 200 asjalikku loendit/artiklit. Ivo (arutelu) 15. september 2012, kell 13:48 (EEST)

Need loendid sellepärast projekiruumi saidki, et tegu pole päris artikliteemadega. Artikliruumi loendiks nad hästi ei sobi, sest kõigist loetletud asjadest ei tule eraldi artikleid. 88.196.241.249 15. september 2012, kell 15:09 (EEST)
See, et kõigest loendis olevast ei ole eraldi artikleid vaja, ei puutu tegelikkuses ju üldse siia. See ei tähenda, et puuduks tarvidus sellise loendi järele, vaid ainult seda, et kõike loendis olevat ei tarvitse linkida. :)
Tegemist on igati informatiivsete loenditega ja seega oleks nad artiklitena ühed asisemad loendid, mis meil siin Vikipeedias oleksid. Tegemist on ikkagi terviklike loenditega, mis lisaks lihtsalt objektide mainimisele annavad infot ka nende asukohast, vajalikud lingid ning pildimaterjali. Vähemalt mina pean seda küll oluliseks infoks, et millised objektid on kuskil kultuurimälestisteks arvatud. Ivo (arutelu) 28. september 2012, kell 13:48 (EEST)
Loendeid on üldiselt tehtud olemasolevate artiklite loetlemiseks. Sisult on need loendid muidugi asised ja et need vajalikud andmed oleksid kättesaadavad, selleks on tehtud avalik register. Aga et sellisel kujul materjali tuleks esitada ka entsüklopeedias, pole ju sugugi ilmne. Siin on natuke seonduvat juttu. 88.196.241.249 28. september 2012, kell 14:18 (EEST)

Registrist kustutamine[muuda lähteteksti]

Pikne kustutas Rakvere loendist kirjeid, resümees oli põhjenduseks registrist kustutamine. Vist on mõttekas tõesti siis ka meilt kustutada. Aga erijuht on minu arvates siis, kui meil peaks mälestisest juba pilte olema. Kui selline olukord on üldse võimalik. Ma ei tea, kuidas registris see kustutamise protseduur on või mis põhjustel kustutatakse. Siis peaks meil midagi muud tegema kui lihtsalt kustutama. Kas jätma kirje tabelisse alles ja nime lahtrisse lisama vastava märkuse? Või teha endiste mälestiste jaoks eraldi loend? Adeliine 9. aprill 2015, kell 23:43 (EEST)

Ma ei tea, kas see on oluline. Pildid iseenesest jäävad alles ja on Commonsist leitavad. Kui õigesti mäletan, siis pilte pole kustutatud mälestiste juures seni olnud.
Võistlustel, mille jaoks neid loendeid põhiliselt kasutatakse, soovitakse vist pilte ainult registreeritud mälestistest? Kui laiendada huviorbiiti ka endistele registreeritud mälestistele, siis arvan, et võiks pigem teha eraldi loendi. Pikne 10. aprill 2015, kell 01:01 (EEST)