Mine sisu juurde

Vikipeedia:Norra-teemaliste artiklite kirjutamise võistlus

Allikas: Vikipeedia

Norra-teemaliste artiklite kirjutamise võistlus eestikeelses Vikipeedias toimus 4. aprillist kuni 4. maini 2009. Auhinnad pani välja Kuninglik Norra Saatkond. Peaauhind parima kaastöö eest on pikk nädalalõpureis kahele Oslosse.

 • Võisteldi eestikeelse Vikipeedia Norra-teemaliste artiklite kirjutamises ja toimetamises.
 • Võistlus toimus 4. aprillist 2009 kell 00.00 kuni 4. maini 2009 kell 23.59 Eesti suveaja järgi. Võistlusega võis liituda igal ajal selle perioodi jooksul.
 • Osaleda võisid kõik Vikipeedia registreeritud kasutajad peale žürii liikmete. Registreerumiseks tuli kasutada Vikipeedia lehekülje ülaosas leiduvat nuppu "Logi sisse / registreeru kasutajaks".
 • Võistlusele ei olnud vaja eraldi registreeruda. Võistlejateks loeti kõik registreeritud ja sisseloginud kasutajad, kes võistlusperioodi jooksul Norra-teemalisi artikleid kirjutasid või toimetasid.
 • Kasutajanimi jätab võistleja anonüümseks, kui ta oma nime ise ei avalda. Auhinna vastuvõtmisel tuleb oma nimi avalikustada.
 • Hinnatakse nii uue teksti kirjutamist kui ka olemasoleva teksti toimetamist.
 • Kirjutamine toimub Vikipeedia põhimõtete ja reeglite alusel kasutajate koostöös.
 • Ei hinnata mitte niivõrd artikli(te) lõplikku kuju, kuivõrd konkreetse kirjutaja panust artikli(te) kvaliteeti.
 • Hinnatakse eeskätt oskust koostada sidusat, hästi ja arusaadavalt sõnastatud põhjalikku, kuid ülevaatlikku entsüklopeedilist teksti, mis põhineb usaldusväärsetel viidatud allikatel. Eruditsioon, huvitav teemavalik, tõlkimisoskus, Vikipeedia nõuetele vastava vormistamise oskus jms ei ole peaauhinna määramisel otsustavad, kuid žürii võib määrata eriauhindu.

Auhindade jagamine toimus 14. mail 2009 kell 18:00 Norra saadiku residentsis korraldatud vastuvõtul Norra nädala raames.

Norra-teemaliste artiklite konkursi peaauhinna võitis Metsavend. Eriauhinnad: geograafia valdkonna parim kirjutaja Geonarva, ajaloo ning kultuuripärandi valdkonnas WooteleF, kultuuri valdkonnas Mona ning uustulnukana kõige suurema panuse andnud Alts.

Žüriis olid saatkonna esindaja konsulaarsekretär Riina Hanso, Vikipeedia esindaja Ave Maria Mõistlik ja Norra tundja Jaak Kangilaski.

4. aprillil 2009 kell 14:00–18:00 Tallinnas Tallinna Õpetajate Maja Saadiku toas (sissekäik Vene 5) ja 6. aprillil 2009 kell 16:00–20:00 Tartus Domus Dorpatensise majas Raekoja plats 1/Ülikooli 7 toimusid töötoad võistluses osaleda soovijatele ja teistele huvilistele. Töötubades töötati Vikipeedia artikli "Norra" kallal ning selgitati Vikipeedia võimalusi, reegleid ja redigeerimistehnikat (redigeerimisjuhendi põhjal). Töötoas osalejatel soovitati artikliga eelnevalt tutvuda ning valmistada ette täiendus- ja muudatusettepanekud. Mõlemas kohas oli tagatud WiFi. Kirjutatav tekst projitseeriti ekraanile ning võimaldati soovijatel kätt proovida katsetades artiklite toimetamist. Infootsinguks ja teiste artiklite redigeerimise proovimiseks oli soovitatav (kuid mitte kohustuslik) sülearvuti kaasa võtta. Kohale tulla võis ka poole pealt.

Võistluse eesmärgid

[muuda lähteteksti]

Artiklite kirjutamise võistlusel oli kolm peamist eesmärki:

 • suurendada Norrat puudutava kergesti kättesaadava usaldusväärse info hulka eesti keeles,
 • täiendada ja täiustada eestikeelse Vikipeedia materjali, eriti Norra teemadel,
 • saada eestikeelsesse Vikipeediasse uusi kaastöölisi ja toimetajaid.

Võistlus norrakeelsetes Vikipeediates

[muuda lähteteksti]

Samal ajal toimus norra keele mõlema keelekuju Vikipeedias Eesti-teemaliste artiklite konkurss, mida toetas Eesti saatkond. Vaata tulemusi.

Võistluse jälgimine

[muuda lähteteksti]

Võistlusartiklite pealkirjad koguti koos võistlejate kasutajanimedega leheküljele Norra artiklid.

Vastused küsimustele

[muuda lähteteksti]

Küsimustele saate vastused, kui jätate need lehele Vikipeedia arutelu:Norra-teemaliste artiklite kirjutamise võistlus.

Välislingid

[muuda lähteteksti]

Pildid Vikipeedia ja saatkonna esindajate kohtumisest 26. märtsil 2009

[muuda lähteteksti]